Dzień Dziecka w Kinie Kosmos

poniedziałek 28 maja 2018
  • Wyjątkowe seanse to idealny prezent z okazji Dnia Dziecka (fot. pixabay)
    Wyjątkowe seanse to idealny prezent z okazji Dnia Dziecka (fot. pixabay)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 3 czerwca 2018 - poniedziałek 4 czerwca 2018
Gdzie: Katowice
Dzień Dziecka to dla najmłodszych naprawdę wyjątkowe 24 godziny. Żeby były niezwykłe i zapadły w pamięć warto zadbać o specjalne atrakcje. Takie jak w Kinie Kosmos, które przygotowało dla młodych wielbicieli kina nie lada gratkę.
W niedzielę, 3 czerwca, o godz.14.30 najmłodsi będą mogli dowiedzieć się, jak w języku angielskim brzmią takie wyrazy jak: mamut, jaskinia, wykopaliska, czy zaginiony skarb, podczas otwartych warsztatów, jakie zafunduje im Profi Lingua, godzinę później odbędzie się pokaz animacji dla dzieci od lat 3. Maluchy obejrzą kultowe bajki „Pampalini łowca zwierząt: Pampalini i Yeti”, „Reksio poszukiwacz”, „Bolek i Lolek: Na tropach Yeti” oraz „Dziwne przygody Koziołka Matołka: smocza jama”. O godz. 16 na dużym ekranie zostanie wyświetlony film „Jaskiniowec” (dla dzieci od lat 6) - najnowsza animowana komedia Nicka Parka, twórcy legendarnego Baranka Shauna, zdobywcę 4 Oscarów. Film opowiada o przygodach dzielnego Duga i jego przyjaciół, którzy żyją w czasach, w których nie ma Facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasą się dinozaury. Muszą oni stawić czoło nadchodzącej, nowoczesnej jak na ówczesne czasy epoce brązu, mogącej zakłócić dotychczasowe, spokojne życie. Dodatkowo dla dzieci przewidziano w tym dniu konkursy z nagrodami.
Bilety w cenie 8 zł - seanse dla najmłodszych oraz 15 zł (ulgowy) i 17 zł (normalny) - film „Jaskiniowec” są do nabycia w kasie kina w dniu seansu.
 
W poniedziałek, 4 czerwca, o godz. 10 zaplanowano przedstawienie teatru cienia i spotkanie z archeologiem. Opowie on o poszukiwaniu skarbów i pracy archeologa na co dzień. Okazuje się bowiem, że wykopaliska można też prowadzić w takich miejscach, jak Będzin, Katowice, czy Bytom. O godz. 10.40 - pokaz filmu „Jaskiniowec”. Wydarzenie skierowane jest do dzieci od 6 lat.
Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w kasie kina w dniu seansu.
Więcej informacji można uzyskać u Agaty Hofelmajer-Roś: a.hofelmajer-ros@filmotekaslaska.pl, 502 237 674.
 
Kino Kosmos mieści się przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

 

Kategoria: Wydarzenia