Dzień Dziecka z Teatrem Małym

czwartek 24 maja 2018
  • Dzień Dziecka spędzony w teatrze może być dla najmłodszych wyjątkowym świętem (fot. mat. organizatora)
    Dzień Dziecka spędzony w teatrze może być dla najmłodszych wyjątkowym świętem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 3 czerwca 2018
Gdzie: Tychy
Dzień Dziecka w teatrze? Nic prostszego - wystarczy 3 czerwca pojawić się w Teatrze Małym, który z okazji wyjątkowego święta przygotował aż 3 darmowe spektakle.

W ramach obchodzów Dnia Dziecka Teatr Mały na swoim dziedzińcu zaprezentuje aż 3, zupełnie darmowe i otwarte dla wszystkich, spektakle. Będzie je można zobaczyć 3 czerwca, począwszy od godz. 15. Teatr Mały znajduje się przy ul. Hlonda 1 w Tychach, a na jego wyjątkowym afiszu znajdą się:

Godz. 15 - „Lokomotywa” wg Juliana Tuwima w wykonaniu Teatru Ruchu i Pantomimy Toumbas – MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Godz. 16 - „Plastusiowy pamiętnik i plamy” – bajka teatrzyku Prym Art. Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę - czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania poznają odpowiedź Ci, którzy wraz z naszymi bohaterami przeżyją najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. 
Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 r., to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia. Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki i stylowa scenografia w formie piórnika zachwycą nie tylko dziecięcą część publiczności. Interaktywny charakter spektaklu wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

Godz. 17 - „Bajkowy świat Smerfów” – interaktywny program z udziałem Smerfów, które przywitają dzieci w smerfnej wiosce. Podczas zabawy dzieci będą miały okazję rozwiązać zagadki Ważniaka, zmagać się w zawodach Osiłka, rozpoznać imiona Smerfów ukryte w smerfnej piosence zgadywance. Czeka je również wyprawa do smerfnego lasu, podczas której będą musieli umknąć Gargamelowi i Klakierowi oraz wiele innych ciekawych przygód. Bardzo wesoły i energiczny program skierowany zarówno do maluszków, jak i starszych dzieci.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Pewnie zastanawiacie się, czym obdarować swoją pociechę w dniu jej święta. Zebraliśmy kilka ciekawych zestawów kreatywnych o różnej tematyce, różnym stopniu trudności, w zależności od wieku dziecka, co pomoże Wam dokonać wyboru. Wszystkie produkty pochodzą z Francji, są bezpieczne, atestowane i nietuzinkowe. 


 

Dzień Dziecka tuż-tuż! Podpowiadamy, jaki prezent wybrać dla pociechy?