Gryfne warsztaty drukarskie

poniedziałek 4 czerwca 2018
  • Dzieci podczas warsztatów drukarskich poznają tajniki kaligrafii, historię książki, a także sposób jej przygotowania (fot. mat. organizatora)
    Dzieci podczas warsztatów drukarskich poznają tajniki kaligrafii, historię książki, a także sposób jej przygotowania (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 7 czerwca 2018
Gdzie: Katowice
Dziś Dzień Drukarza, dlatego właśnie dziś chcemy Was zachęcić do udziału w warsztatach drukarskich. To niepowtarzalna okazja, by wcielić się w rolę skrybów, redaktorów, drukarzy i składaczy.

Dzieci pod okiem Malarmo Pracownii Plastycznej będą kaligrafować, projektować, ilustrować i składać własną książkę-notatnik. Poznają historię książki i proces jej przygotowania. Będą redagować, drukować i składać. Z gęsim piórem w ręku zmierzą się ze średniowieczną kaligrafią, a za pomocą sitodruku w wykonanych notatnikach odbiją i wydrukują ozdobne ekslibrisy.

Zajęcia odbędą się w Gryfnym Graniu w Katowicach (ul. Korfantego 8) w czwartek, 7 czerwca, w godz. 17-18.30. Ich koszt to 35 zł. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 798 807 601.

Kategoria: Wydarzenia