Dzień Wiatru w ogrodzie

czwartek 14 czerwca 2018
  • Światowy Dzień Wiatru przypada na 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
    Światowy Dzień Wiatru przypada na 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 czerwca 2018
Gdzie: Mikołów
15 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiatru. Śląski Ogród Botaniczny nie zapomniał o święcie tego żywiołu. Odbędą się wietrzne warsztaty, gra terenowa „Szybko jak wiatr” i wiele innych atrakcji z wiatrem w roli głównej.

Dla dużych i małych zapowiada się dzień pełen niespodzianek. 17 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się piknik rodzinny na cześć wiatru. Zabawę rozpocznie gra terenowa „Szybko jak wiatr”, dla pierwszych 150 odkrywców przygotowano nagrody. Na Sośniej Górze odbędą się również warsztaty - mali ogrodnicy sprawdzą czy roślinka, którą posadzą, potrafi kołysać się na wietrze oraz wypróbują przedmioty stworzone podczas zajęć. Dzieci wezmą udział w zabawach: dzika droga i miodobranie. Te i wiele innych wietrznych atrakcji czeka na młodych odkrywców.

Nie zapomniano o dorosłych. Będzie można poćwiczyć z fit motywatorem, pobiegać z trenerem lekkoatletyki, obejrzeć wystawę fotografii czy zagrać w dobrą grę z całą rodziną. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła.

Więcej szczegółów znajdziecie w harmonogramie obchodów Światowego Dnia Wiatru.

Impreza rozpoczyna się o godz. 12, bez względu na pogodę. Obowiązują zapisy na warsztaty z miodobrania. Warsztaty są bezpłatne.

Śląski Ogród Botaniczny mieści się w Mikołowie, przy ul. Sosnowej 5.

Kategoria: Wydarzenia