Szachy w wakacje

czwartek 12 lipca 2018
  • Gry w szachy mogą spróbować całe rodziny (fot. archiwum zdjęć na Fb/Jarmarki Śląskie)
    Gry w szachy mogą spróbować całe rodziny (fot. archiwum zdjęć na Fb/Jarmarki Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 14 lipca 2018 - niedziela 15 lipca 2018
Gdzie: Katowice
Nie od dziś wiadomo, że gra w szachy poprawia zdolności intelektualne, zwiększa IQ i wyostrza zdolności językowe. W najbliższy weekend będzie można nauczyć się zasad gry pod okiem doświadczonych trenerów lub rozegrać partyjkę z godnym przeciwnikiem.

„Wakacyjne rozgrywki szachowe” to nie tylko okazja do rozegrania partyjki jednej z najstarszych gier świata. To również spotkanie z Jackiem Gajewskim – współautorem książek „Królowie 64 pól” oraz „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych”.

Podczas imprezy będzie możliwość rozegrania indywidualnych partii na standardowych szachach, ale także na szachownicach XXL. Co więcej, przygotowano inne gry towarzyskie w powiększonej wersji, jak warcaby, Jenga. Celem jest m.in. nauczenie gry w szachy dzieci, młodzież i dorosłych oraz propagowanie zasady fair-play.

I etap rozgrywek szachowych odbędzie się 14 i 15 lipca na katowickim Rynku (Plac nad Rawą). Impreza startuje o godz. 12. Na zakończenie każdego dnia rozegrana zostanie symultana z 20 chętnymi zawodnikami. Koniec imprezy o godz. 19.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Lato kojarzy się przede wszystkim z błogim lenistwem i odpoczynkiem od zmagań szkolnych. Jednak o kondycję naszego mózgu powinniśmy dbać nieustannie – nie potrzebujemy do tego książek i zeszytów. W wakacje treningi pamięci i koncentracji mogą stać się zabawą dla całej rodziny. Poznajcie te zabawy.

Wakacje - czas na letni trening mózgu Twojego dziecka!