Rodzinne święto czytania

poniedziałek 10 września 2018
  • Dobrze jest wpajać dzieciom od najmłodszych lat miłość do książek (fot. mat. organizatora)
    Dobrze jest wpajać dzieciom od najmłodszych lat miłość do książek (fot. mat. organizatora)
  • Dobrze jest wpajać dzieciom od najmłodszych lat miłość do książek (fot. mat. organizatora)
    Dobrze jest wpajać dzieciom od najmłodszych lat miłość do książek (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 28 września 2018 - sobota 29 września 2018
Gdzie: Tychy
W dobie internetu, sympatię do książek warto wpajać od najmłodszych lat. TY CHYba czytasz to rodzinne święto. Koncerty, ciekawe warsztaty, animacje, opowieści, spotkania z książką już nie długo w tyskiej Mediatece.

Święto czytania to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu z rodziną oraz ulubionymi bohaterami książek.

Koncert z wierszami Tuwima

28 września Festiwal Książki rozpocznie koncert (godz. 18) „Budyń Julka Tuwima”. To rock’n’roll z tekstami będącymi parafrazą wierszy znanego poety. Muzykę skomponował Jacek Szymkiewicz, lider zespołu Pogodno, który do projektu zaprosił plejadę świetnych muzyków. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Warsztaty dla całych rodzin

Sobotę rozpocznie śniadanie literackie (godz. 10-11.45) „Bułka z masłem”. To idealna okazja do spotkania z twórcami książek. Będą rozmowy, wspólne czytanie i rysowanie. Zaginioną, cenna książkę będzie można poszukać podczas niecodziennego spaceru z detektywem Luppą. Wycieczki będą odbywać się co godzinę (godz. 10-14). W świat słuchowisk radiowych z meczy piłkarskich przeniosą „Opowieści futbolowe” (godz. 10-12). Nie zapomnijcie o koszulkach ulubionych piłkarzy, szalikach ukochanej drużyny. Tego dnia odbędą się również warsztaty „Muzyk to reżyser filmowy” (godz. 11-12) nawiązujące do książki M.U.Z.Y.K.A autorstwa Michała Mendyka i Michała Libery.

Przyjdź na urodziny Prosiaczka i stwórz książkę

Najmłodsi zostaną zaproszeni na urodziny (godz. 12-12.30). Bohaterem spotkania będzie Prosiaczek znany z książek Aleksandry Woldańskiej–Płocińskiej. Na milusińskich będą czekały niespodzianki, m.in. wielka pluszowa świnia i kolorowe balony. Odświętne urodzinowe stroje są mile widziane. Warsztaty przeznaczone są dla maluchów w wieku od 2 lat. Jak się tworzy książki, dzieci dowiedzą się na kolejnym ciekawym spotkaniu (godz. 13.30-15). Może wspólnymi siłami stworzą jedną z najdłuższych książek. Te zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 lat. Miłośnicy komiksów zgłębią tajniki powstawania kolorowych historii na zajęciach „Komiksowo” (godz.15-18). Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 10 lat. Dzień zakończy „Bunt !” młodzieży. To warsztaty ilustratorskie (od 8 lat).

„TY CHYba czytasz” odbędzie się 28-29 września w Mediatece w Tychach (ul. Piłsudskiego). Na wszystkie warsztaty wstęp jest bezpłatny, za wyjątkiem „Muzyk to reżyser filmowy” (20 zł opiekun i dziecko). Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 32 438 04 81 lub 32 438 04 11. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia