Maraton Teatrów na Starówce

wtorek 11 września 2018
  • Podczas Wodzisławskiej Nocy Teatrów odbędzie wiele spektakli dla młodszych i starszych widzów (fot. mat. organizatora)
    Podczas Wodzisławskiej Nocy Teatrów odbędzie wiele spektakli dla młodszych i starszych widzów (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 15 września 2018
Piękne, zabawne i wzruszające przedstawienia uliczne i lalkowe, dla dzieci i dla dorosłych to teatralne święto w plenerach przepięknej wodzisławskiej Starówki.

V Wodzisławska noc teatrów to niezapomniane chwile. Propozycja dla najmłodszych widzów to piękna opowieść „Momo” w wykonaniu Teatru Rawa z Katowic. Będzie to teatr lalkowy w połączeniu z japońską techniką kamishibai. Dla dzieci również spektakl „Smoki” widowisko plenerowe Maliny Prześlugi w wykonaniu Grupy Teatralnej Bałałajka. Dla dorosłych widzów wystawione zostaną dwie sztuki w reżyserii Bartłomieja Miernika. „Bień – 1920”, który powstał na bazie liczących prawie sto lat listów dwojga młodych ludzi, żołnierza ochotnika, dwudziestoletniego Adama Bienia z Ossali, do osiemnastoletniej Zosi z Sandomierza oraz jej listy do niego. Zobaczymy „Kijów, Aleppo”, przedstawienie skonstruowane ze wspomnień młodych ludzi – Ukrainki i Syryjczyka, które zostały zebrane w scenariusz, a następnie przez nich samych zagrane. Nie zabraknie również rodzimego Classic Ballanga Teatr. Wystawione zostanie też przedstawienie w gwarze śląskiej „Rajcula Warzy” Aliny Moś-Kerger.

Maraton teatrów odbędzie się 15 września na Starówce w Wodzisławiu Śląskim od godz.16. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Kategoria: Wydarzenia