Malutka czarownica

środa 26 września 2018
  • Malutka czarownica ma wiele cech, które bliskie są malutkim dziewczynkom (fot. mat. organizatora)
    Malutka czarownica ma wiele cech, które bliskie są malutkim dziewczynkom (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 13 października 2018
Gdzie: Gliwice
To tytuł najnowszego przedstawienia dla dzieci w Tatrze Miejskim w Gliwicach. W świat magii najmłodszych przeniesie sympatyczna mała wiedźma. Czy jej sztuczki będą niosły dobro? Przekonajcie się sami.

Sztuka powstała na podstawie powieści Otfrieda Preussler’a. Wyreżyserował ją Daniel Arbaczewski. Scenografia utrzymana jest w konwencji teatru plastycznego i lalkowego. Energii i magii doda piękna oprawa muzyczna.

Hokus pokus, czary mary

„Malutka czarownica” to spektakl o przygodach małej, sympatycznej wiedźmy. Akcja toczy się przez okrągły rok – od wiosny do wiosny. Bohaterka jest zbyt młoda, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach starszych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu ćwiczy swoje sztuczki na mieszkańcach miasteczka i leśnych przyjaciołach. Jednocześnie w jej głowie rodzi się plan, jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Stara się być zła, robi psikusy i psoty.

Czy naprawdę okaże się zła, a może jej czary będą niosły dobro? O tym będziecie mogli dowiedzieć się już 13 października o godz. 16, podczas premiery na Małej Scenie w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat). Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 5.

Szczegółowe informacje o spektaklach i biletach można znaleźć na stronie teatru.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu