Noś odblaski, nie daj się zabić!

piątek 28 września 2018
  • Inauguracja akcji „Błyśnij dla życia” odbędzie się 1 października na Placu Szewczyka (fot. mat. organizatora)
    Inauguracja akcji „Błyśnij dla życia” odbędzie się 1 października na Placu Szewczyka (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 października 2018
Gdzie: Katowice
Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask. Z takich elementów powinny korzystać również wszystkie dzieci. Niestety wiele osób nadal naraża swoje życie. Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? - dzieci oraz ich rodzice dowiedzą się dzięki akcji „Błyśnij dla życia”.

Pieszy w ciemnym ubraniu jest widziany przez kierowcę dopiero z odległości 40 m. Osoba posiadająca odblask widoczna jest już z odległości 150 m. Dlatego tak ważna jest obecność elementów odblaskowych zarówno u pieszych, jak i rowerzystów na drodze.

Błyśnij dla życia

To kampania, której głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze i przejściach przez ulicę. Już 1 października podczas inauguracji akcji odblaskowej Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy współpracy „Profilaktyczny Głos Drogowy” spotkają się z mieszkańcami aglomeracji śląskiej. Omówią zagadnienia ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uświadomią, jak prawidłowo nosić odblaski nawet w mieście. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie elementy odblaskowe. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Inauguracja akcji „Błyśnij dla życia” odbędzie się 1 października, w godz. 17-19.30, na Placu Szewczyka przed Galerią Katowicką (ul. 3 Maja). Wstęp jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia