Jesienne warsztaty kulinarne dla rodzin

środa 3 października 2018
  • Jesienne warsztaty kulinarne odbędą się 7 października w Centrum Kulinarnym w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
    Jesienne warsztaty kulinarne odbędą się 7 października w Centrum Kulinarnym w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 7 października 2018
Gdzie: Chorzów
Talerz jesienią nie musi być nudny. A jest w czym wybierać: aromatyczne jabłka, gruszki, śliwki oraz cała gama warzyw. Jakie zdrowe i pyszne potrawy można z nich przygotować dowiecie się na warsztatach kulinarnych w Chorzowie.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i ich rodziców. To nie tylko nauka o gotowaniu, ale i wspaniała zabawa.

Jesienne smakołyki

Jesienne warzywa i owoce dodadzą nam energii, jak również wzmocnią naszą odporność w zimne, deszczowe dni. Jakie smakołyki można z nich stworzyć? Tego uczestnicy dowiedzą się podczas warsztatów z Kingą Bałazy. Wśród propozycji znajdą się: faszerowane warzywa - papryka i cukinia w roli głównej, buraki na 10 sposobów, kremy z warzyw, chutney z czerwonej cebuli. Miłośnicy słodyczy dowiedzą się, jak zrobić „czeko-śliwkę”, czyli zdrową konfiturę dla całej rodziny oraz zdobędą przepis na prostą szarlotkę z cynamonem i orzechami.

Przez żołądek do głowy

Wspólne gotowanie to wiele radości i zabawy. Na warsztatach dzieci poszerzą swoje horyzonty kulinarne. Zdobędą wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, dobrych manier i reguł reguł savoir-vivre'u, poznają zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Nabiorą pewności siebie, dzięki czemu nie straszne będzie przygotowanie samodzielnego i smacznego posiłku.

Ucztowanie i mistrzowski certyfikat

Na koniec warsztatów, moment na który czeka każdy uczestnik – wspólna degustacja przygotowanych dań oraz wręczenie certyfikatu z podpisem Szefowej Kuchni.

Warsztaty „Aromaty i kolory jesiennej kuchni” odbędą się 7 października w godz. 11-14, w Centrum Kulinarnym w Chorzowie (ul. Adamieckiego 8). Koszt zajęć to 75 zł. (rodzic i dziecko). Rejestracji udziału w zajęciach dokonacie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia