Ognisko, kiełbaski i modlitwa przy żywej szopce

wtorek 19 grudnia 2017
  • Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
    Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
  • Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
    Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 grudnia 2017
  • niedziela 7 stycznia 2018
Gdzie: Tychy
Żywa stajenka u braci Franciszkanów z Parafii Św. Franciszka i Św. Klary w Tychach to już miejsce kultowe. Od lat przyjeżdżają tutaj rodziny nie tylko z Tychów, ale i okolicznych miast. Zawsze są też koncerty i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Będzie tak i tym razem.

Poza zwierzętami, takimi jak osioł, kuce, kozy, owce, króliki oraz ptaki w szopce znajdą się naturalnej wielkości figury. Planowane są też koncerty: w Boże Narodzenie kolędy na blusowo zagra Kulisz Trio, w niedzielę 7 stycznia na koncert kolędowy zaprasza chór gospel God’s Property. Przy kościele, codziennie od godz. 16 do 20 płonie ognisko, przy którym można się ogrzać i upiec kiełbaski.

Szopkę można oglądać codziennie od 25 grudnia do 7 stycznia w godz. 9-21.

Kościół pw. św. Franciszka i św. Klary znajduje się przy ul. Paprocańskiej 90 w Tychach. Więcej o stajence przeczytacie na stronie Parafii.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W trakcie świątecznych przygotowań dzieci zadają często wiele pytań: Dlaczego ubieramy choinkę? Czemu na kolacji wigilijnej jest 12 potraw? Dlaczego renifer Świętego Mikołaja ma czerwony nos? Podpowiadamy, jak na nie odpowiedzieć.

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Świąt