Niekończąca się historia

wtorek 4 grudnia 2018
  • Spektakl to nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michael'a Ende'a (fot. mat. organizatora)
    Spektakl to nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michael'a Ende'a (fot. mat. organizatora)
  • Była też słynna ekranizacja powieści Michael'a Ende'a (fot. youtube.pl)
    Była też słynna ekranizacja powieści Michael'a Ende'a (fot. youtube.pl)
Kiedy: 
  • niedziela 17 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Władczyni Fantazjany zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Tymczasem cudowna kraina marzeń, którą zarządza Mała Cesarzowa, jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość! Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lekarstwo i uratuje świat?

To opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni. Nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michael'a Ende'a, stworzona w barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, z wykorzystaniem japońskiego teatru ilustracji Kamishibai oraz teatru lalek.

Spektakl familijny z gatunku fantastyki, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom, fanom wybitnej literatury, jak i tym, którzy w dzieciństwie z wypiekami na twarzach wychodzili z kin, nucąc słynną piosenkę Limala i marząc o dalekich podróżach na grzbiecie Fuchura – smoka szczęścia.

Spektakl powstał przy wsparciu Miasta Katowice oraz Samorządu Województwa Śląskiego. Będzie można go obejrzeć w niedzielę 17 lutego o godz. 16 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (Al. Niepodległości 2).

Bilety są w cenie - 20 zł od osoby lub 60 zł – rodzinny (3+1 gratis). Rezerwacji na spektakl można dokonywać poprzez: e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl, tel: 501 395 069 - codziennie (również SMS), Facebook: w prywatnej wiadomość na profilu teatru.

 

Kategoria: Wydarzenia