Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej

czwartek 6 grudnia 2018
  • Barwne szopki bożonarodzeniowe będzie można oglądać w Muzeum Górnośląskim do 3 lutego (fot. mat. organizatora)
    Barwne szopki bożonarodzeniowe będzie można oglądać w Muzeum Górnośląskim do 3 lutego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 12 grudnia 2018
  • niedziela 3 lutego 2019
Gdzie: Bytom
Dużą atrakcją świąteczną jest oglądanie szopek bożonarodzeniowych. Z pewnością najmłodszym spodoba się wystawa w Muzeum Górnośląskim. A na niej latynoamerykańskie szopki, tradycyjne śląskie betlejki oraz wiele innych ciekawych kompozycji ze Święta Rodziną. 26 grudnia wystawę będzie można zobaczyć za darmo.

Przygotowywanie szopek bożonarodzeniowych to piękny zwyczaj ludowy. Ciekawe i barwne kompozycje będzie można zobaczyć na wystawie „Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej - Boże Narodzenie bez granic”.

Indiańska szopka lub tradycyjna śląska

Wystawa to najciekawsze betlejki ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego oraz specjalnie wybrane szopki z dalekiej Ameryki Południowej (Boliwii, Paragwaju, Peru). Na ekspozycji będzie można podziwiać m.in. kolorowe latynoamerykańskie szopki, na których Święta Rodzina ma indiańskie rysy, ubiór i fryzury. W środku zimy na Śląsku, w Bytomiu, mamy szansę przenieść się na drugą półkulę, gdzie Boże Narodzenie przypada w środku lata.

Wystawa rozpocznie się 12 grudnia i potrwa do 3 lutego. W drugi dzień świąt – 26 grudnia, będzie można ją zobaczyć za darmo. Koszt biletów to 10 zł - normalny i 5 zł – ulgowy.

O wystawie przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb.

Muzeum Górnośląskie mieści się przy pl. Jana III Sobieskiego 2 w Bytomiu.

Kategoria: Wydarzenia