Autka i rakiety - warsztaty edukacyjne

czwartek 14 marca 2019
  • Kreatywne warsztaty, na których dzieci poznają zasady działania silników odrzutowych i same stworzą rakiety, odbędą sie 16 kwietnia w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
    Kreatywne warsztaty, na których dzieci poznają zasady działania silników odrzutowych i same stworzą rakiety, odbędą sie 16 kwietnia w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 marca 2019
Gdzie: Gliwice
Te warsztaty z pewnością przypadną do gustu małym majsterkowiczom i fanom odrzutowych akcji - dzieci zbudują minirakiety oraz sprawią, aby wzbiły się do góry. Sprawdzą też, na jakiej zasadzie działa samolot odrzutowy i wezmą udział w zabawie z lewitującym ping–pongiem.

Motywem przewodnim warsztatów będą autka i rakiety. Zajęcia podzielone zostaną na dwie części: popularnonaukową i plastyczneą. W części eksperymentalnej dzieci zbudują minirakiety i wzbiją je w powietrze. Dowiedzą się też, jak działa samolot odrzutowy. Sprawdzą, czy powietrze coś waży oraz dowiedzą się, dlaczego samoloty, rakiety czy balony unoszą się. Zabawa z lewitującym ping-pongiem dopełni całości. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat. W bloku plastycznym uczestnicy zajęć zamienią niewielkie pudełka po zapałkach w niepowtarzalne autka. Przygotują również makietę, po której pojazdy będą mogły się poruszać.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ich miejscem będzie dawna lokalizacja sklepu CCC, na parterze C.H. Forum w Gliwicach. Odbędą się 16 marca w godz. 11-17.

Kategoria: Wydarzenia