Nowy pumptrack powstał przy dawnej kopalni

środa 30 marca 2022
  • fot. mat. prasowe UM Rybnik
    fot. mat. prasowe UM Rybnik
Tor ma asfaltową nawierzchnię i tworzy doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Z pumptracku będą mogły korzystać zarówno dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na tego rodzaju torach, jak i osoby zaawansowane, które będą mogły ćwiczyć technikę jazdy.

Obok Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku powstał pumptrack. To specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania. Tor wykonali pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing. Koszt budowy wyniósł około 25 tys. zł. Składają się na nie między innymi: modernizowana nawierzchni asfaltowej, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie. Zakończenie prac wokół torowiska planowane jest na połowę kwietnia (w zależności od warunków atmosferycznych).

Pumptrucki w Rybniku znajdziecie również na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną i na terenie ośrodka sportowego w Kamieniu.

Kategoria: Wiadomości