Funzeum – nowa, świet(l)na atrakcja w regionie

środa 6 kwietnia 2022
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Blisko 4 tys. m kw. rozrywki, ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, kilkanaście pomieszczeń inspirowanych magią kolorów i światła – to Funzeum – nowy obiekt na mapie Śląska.

Funzeum to wyjątkowy obiekt, który powstał niedawno w Gliwicach. To kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło. Niesamowite miejsce, które inspiruje, bawi, uczy i pobudza kreatywność.

Każda strefa to nowe odkrycia

Przechodząc kolejno przez Strefę Kolorów, Strefę Światła i Strefę Zabawy odkrywamy nowe ciekawostki. Od tego z czego powstaje każdy z kolorów poprzez działanie światła UV na otoczenie aż do nieskończonych luster oraz zabawy światłem. Tylko w Funzeum dowiecie się jak to jest znaleźć się wewnątrz kalejdoskopu, zanurzyć w tęczy czy wkroczyć w krainę zwierciadeł. Wszystko po to, by poznać tajniki nauki, sztuki i świetnej zabawy.

Apetyt na wiedzę

Cały obiekt zaplanowany został tak, by dostarczył właściwej dawki zabawy i wiedzy osobom w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarsze. Stojąc na przekór muzealnym zakazom i nakazom, Funzeum zachęca by puścić wodze fantazji i wyjść poza sztywno narzucone ramy. Goście tego miejsca mogą zatem do woli dotykać, testować i bawić się napotkanymi „eksponatami”, a ograniczeniem jest tylko ich własna wyobraźnia. Wiedza podawana jest tu z umiarem, ale w proporcjach dobranych tak, by pobudzić jej głód i zachęcić do dalszego zgłębiania tematów już po zakończeniu zwiedzania.

Funzeum mieści się w Europie Centralnej w Gliwicach (ul. Pszczyńska 315). Czynne jest przez 7 dni w tygodniu w godz. 10-20 – od poniedziałku do piątku i 9-21 – w weekendy i święta. Bilety w cenie 49 zł – normalny, 45 zł – ulgowy oraz 45 zł – grupowy (od 3 osób) są do nabycia online lub na miejscu.

Kategoria: Zwiedzanie