Namaluj fascynujące rośliny i wygraj

środa 27 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Wasza pociecha lubi malować, obserwować przyrodę? To coś dla niej – konkurs plastyczny Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Zadaniem uczestników jest ukazanie niesamowitego przystosowania roślin do warunków środowiska. Najlepsze prace będą nagrodzone. Zobaczcie szczegóły konkursu.

Konkurs plastyczny Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie „Fascynujące Królestwo Roślin” skierowany jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej (dowolną techniką) wraz z opisem, która ukaże niesamowite przystosowania roślin do warunków środowiska, obrane strategie życiowe, intrygujące zależności między osobnikami czy gatunkami lub fascynujące zależności i prawa, które żądzą tym królestwem. Opis powinien zawierać objaśnienie pracy plastycznej tj. co autor chciał przekazać za pomocą grafiki.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy przesłać lub dostarczyć na adres Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie ul. Sosnowa 5, 43-190 Mikołów. Termin dostarczenia prac upływa 8 maja. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wiadomości