Wypożyczaj i oddawaj książki, jak w paczkomacie

środa 25 maja 2022
  • fot. mat. prasowe UM Gliwice
    fot. mat. prasowe UM Gliwice
Książkomat to urządzenie, dzięki któremu możemy niezależnie od godziny wypożyczyć książkę, film lub audiobook z biblioteki. Jego obsługa jest bardzo łatwa. Na Śląsku nowych, czytelniczych automatów przybywa. Jeden z nich właśnie otwarto.

To pierwszy książkomat w Gliwicach. Z urządzenia można korzystać już od 23 maja w dzielnicy Wojska Polskiego. Nowoczesny automat, pozwala samodzielnie czytelnikom odbierać zamówione wcześniej książki, filmy, audiobooki. Tuż obok niego stoi trezor biblioteczny, do którego można zwracać przeczytane lektury. Urządzenie jest dostępne całodobowo, niezależnie od pracy biblioteki. Zadbano również o wygodny dostęp do książkomatu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Jak to działa?

Wystarczy wybrać książkę, film lub audiobook przez katalog biblioteczny online i kliknąć w opcję „Zamów”. W nowym książkomacie w Gliwicach można zamawiać zbiory z Filii nr 9 oraz Oddziału dla Dzieci nr 38 przy ul. Czwartków 18. Załadunek maszyny odbywa się raz dziennie, od poniedziałku do piątku (do godz. 16). Czytelnik otrzyma mailowe powiadomienie o czekającej na niego np. książce. Na odbiór ma 3 dni robocze. Wypożyczone wcześniej pozycje można zwrócić do wrzutni znajdującej się tuż obok książkomatu.

Książkomat znajdziecie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach przy ul. Kozielskiej. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

Kategoria: Wiadomości