Wodne place zabaw już otwarte

czwartek 2 czerwca 2022
  • fot. mat. prasowe UM Katowice
    fot. mat. prasowe UM Katowice
Dzieciaki uwielbiają pluskać się i bawić na tego typu atrakcjach. Świetną zabawę zapewniają kolorowe urządzenia wodne z dyszami, tryskaczami i fontannami. W Katowicach najmłodsi mogą już korzystać z wodnych placów zabaw. Odkryte baseny również będą uruchomione w czerwcu. Szczegóły w tekście.

Po przeprowadzeniu drobnych remontów, zakończeniu prac konserwatorskich i dokonaniu potrzebnych analiz wody katowicki MOSiR uruchomił 4 atrakcje dla najmłodszych. Wodne place zabaw czekają na swoich amatorów na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej oraz przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów. Jeden mieści się także na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224. Wstęp na place zabaw jest możliwy w godz. 9-20 i jest bezpłatny.

Przygotowania do wakacji

Z kolei baseny na Bugli i przy ul. Rolnej będą uruchamiane na bieżąco. Zakończyły się serwisy basenowych maszynowni, prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne atrakcji oraz miejsc do plażowania. Na obu basenach zostały odmalowane niecki. Aby uruchomić basen po zimowej przerwie trzeba wypełnić go wodą, a to niełatwe zadanie. Napełnianie niecek na Bugli trwa 10 dni i można to robić tylko nocą, aby mieszkańcy okolicznych domów nie odczuli poważnych spadków ciśnienia wody w kranach. Napełnianie basenu na ul. Rolnej trwa krócej, bo 5 dni. Według planu basen ten będzie mógł zostać udostępniony mieszkańcom 18 czerwca, natomiast basen Bugla będzie dostępny od 24 czerwca.

Kategoria: Wiadomości