300 zł na wyprawkę szkolną – złóż wniosek

piątek 1 lipca 2022
Od 1 lipca możecie składać wnioski o świadczenie w ramach programu Dobry Start. Pieniądze na wyprawkę szkolną dostaniecie na każde uczące się dziecko. Jeżeli się pośpieszycie to szansa na wypłatę świadczenia przed wrześniem będzie większa. Wnioski składamy tylko elektronicznie. Szczegóły w tekście.

Dobry Start to 300 zł, przyznawane raz w roku. Świadczenie przysługuje wszystkim uczniom do 20. roku życia, w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24. Co ważne wypłacane jest niezależnie od sytuacji finansowej rodziny. Wsparcie otrzymają zarówno dzieci wychowujące się w rodzinach, jak i pieczy zastępczej. Program nie obejmuje dzieci w przedszkolu, w szkolnej „zerówce” oraz studentów.

Jak dostać świadczenie?

Aby otrzymać 300 plus należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka. Wniosek można składać tylko przez internet: za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Wypłata świadczenia odbywa się bezgotówkowo, na rachunek bankowy. Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Kiedy otrzymamy pieniądze?

Wniosek można składać od 1 lipca do 30 listopada. Im prędzej go złożymy tym szybciej otrzymamy pieniądze. Jeżeli złożymy wniosek w lipcu bądź w sierpniu, wypłatę otrzymamy nie później niż 30 września. Wnioski złożone we wrześniu i listopadzie, będą wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Więcej informacji o programie Dobry Start znajdziecie na stronie ZUS.

Kategoria: Wiadomości