Ukulele, modelowanie 3D i planszówki na „Wakacjach w Bibliotece”

poniedziałek 11 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
Bezpłatne zajęcia kreatywne, ruchowe, edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych to tylko krótki opis atrakcji na wakacje, jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach. Dzieciaki m.in. nauczą się grać na ukulele, zrobią domowe kosmetyki i podszlifują swój angielski.

Dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach przygotowała mnóstwo atrakcji. W Strefie dla Dzieci (7-10 lat, na zajęcia obowiązują zapisy) najmłodsi wezmą udział w zabawach integracyjnych, plastycznych, sensorycznych, rozwiążą łamigłówki czy tez zobaczą ciekawe filmy. Młodzież może wziąć udział: w rozgrywkach gier planszowych, turniejach xbox podczas zgranych wtorków (godz. 13-15), w środowym modelowaniu 3D i w czwartkowych zajęciach „do it yourself” (dzieci od 12. roku życia, zapisy). Strefa dla Dzieci i Strefa Młodych działa w godz. 13-15.

Angielski, ukulele i zabawa

Razem z wolontariuszami EKS w Bibliotece dzieci będą mogły codziennie bawić się w godz. 14-16 poniedziałek i piątek oraz w godz. 13-19 we wtorki, środy i czwartki. Najmłodsi podszlifują również swój angielski (dzieci od 9 lat) w godz. 11-13 w poniedziałki i piątki. A gry na ukulele (zapisy) od podstaw nauczą się od 18 do 22 lipca w godz. 11.30-12.30 (dzieci w wieku 13-17 lat) i godz. 10-11 (dzieci 7-13 lat). Najlepiej, zabrać własne ukulele, ale można też instrument wypożyczyć (należy podać taką informację przy zapisie).

Wymiana ubrań

Wakacje w Bibliotece to także wymiana ubrań. Rzeczy można przynosić do Strefy Młodych i wymieniać je na punkty. 14 lipca w godz. 15-19 za otrzymane punkty każdy będzie mógł wybrać coś nowego dla siebie. Przyjmowane są tylko ubrania letnie, czyste i niezniszczone.

Zajęcia będą odbywać się do 29 lipca. Zapisy na wybrane warsztaty przyjmowane są telefonicznie 32 4344584 lub 32 4343197 wew. 20, mailowo: informacja@mbpzory.pl i osobiście w Informacji-Recepcji. Szczegółową informację znajdziecie na stronie Biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach znajduje się przy ul. Rybnika 6-8.

Kategoria: Warsztaty