Poznaj Zwierza Nietoperza

czwartek 14 lipca 2022
Planujecie wyjazd w Beskidy? Niecodzienną atrakcję znajdziecie w Brennej. W obserwatorium nie tylko zobaczycie, ale i usłyszycie nietoperze, co nie jest możliwe w naturalnych warunkach.

W Brennej mieści się jedyne w Polsce Obserwatorium Nietoperzy. Powstało w szkole, gdzie na strychu bytują dwa gatunki tych zwierząt: podkowiec mały i nocek duży. Nietoperze opuszczają swoje siedlisko, gdy staje się zimno i odlatują do licznych jaskiń znajdujących się w górach, ale gdy tylko robi się ciepło wracają do szkoły.

Czy „latające myszy” mogą być groźne?

Wręcz przeciwnie nietoperze są przyjazne, niegroźne i bardzo pożyteczne, o czym można się przekonać w Obserwatorium w Brennej. Miejsce to nie lada atrakcja dla najmłodszych. Można tu zobaczyć, ale również usłyszeć nietoperze, co nie jest możliwe w naturalnych warunkach. Obserwatorium jest czynne od maja do września, w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek w godz. 10-13. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 33 8586971 lub mail: it@brenna.org.pl. Podczas jednego zwiedzania może uczestniczyć maksymalnie 15 osób. Koszt biletów to 5 zł - dzieci i 10 zł -dorośli. Szczegóły znajdziecie na FB Obserwatorium lub stronie Brennej.

Obserwatorium Nietoperzy mieści się przy ul. Góreckiej 224 w Brennej. 

Kategoria: Zwiedzanie