Nowa wodna bawialnia na Śląsku

poniedziałek 8 sierpnia 2022
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
Tryskające fontanny, gejzery, zjeżdżalnia wielorybek- atrakcji, które przyniosą ochłodę w upalne dni jest sporo. Nowy wodny plac zabaw znajdziecie w Parku Śląskim, w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej. Zobaczcie zdjęcia.

3 sierpnia w Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw. Nowa inwestycja to idealne miejsce na upalne dni w mieście. Ochłodę zapewnią kolorowe fontanny i gejzery. Kiedy dzieci będą szaleć rodzice mogą odpocząć na leżakach, ławkach. Cały teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety, w tym dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie.

Na wodny plac zabaw łatwo trafić - na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw. Wejście jest bezpłatne. Atrakcja dostępna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-19, za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą.

Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Jej koszty wyniosły 1,5 mln zł.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Lato sprzyja wypadom nad wodę. Gdzie na Śląsku znajdziemy akweny, w których można się pluskać? W naszym zestawieniu znajdziecie najbardziej popularne kąpieliska z przebadaną przez Sanepid wodą i atrakcje im towarzyszące.

Popływamy? Lista kąpielisk na Śląsku

Jak sobie radzić z upałem w mieście? Można wybrać się na basen. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych kąpielisk plenerowych w regionie. Zerknijcie.

Gdzie na basen w województwie śląskim?

Aktywny wypoczynek, zwiedzanie, a może kreatywne zajęcia? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych bezpłatnych zajęć, warsztatów, miejsc, które warto zobaczyć w naszym regionie.

Wakacje w mieście – najciekawsze propozycje