Bezpłatna woda dla przedszkolaków i uczniów

środa 31 sierpnia 2022
  • fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
    fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
Wystarczy podstawić kubek, bidon, uruchomić kranik i można szybko ugasić pragnienie. Od września dąbrowskie przedszkolaki i uczniowie publicznych szkół będą mieć wodę w zasięgu ręki . W placówkach zamontowano 126 dystrybutorów.

We wszystkich publicznych przedszkolach i szkołach w Dąbrowie Górniczej stanęły dystrybutory z bezpłatną wodą. Zamontowane przez Dąbrowskie Wodociągi urządzenia trafiły do 56 miejskich placówek oświatowych, w tym do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Największe budynki dysponują kilkoma urządzeniami. Łącznie zamontowano 126 dystrybutorów.

Nawyk picia wody

O tym, że picie wody warunkuje zdrowy rozwój dzieci i wpływa na kształtowanie się późniejszych nawyków żywieniowych nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki dystrybutorom najmłodsi będą mieli wodę tuż pod ręką. To wygoda dla rodziców, można zaoszczędzić na zakupie napojów oraz troska o środowisko.

Filtrowana o temperaturze pokojowej

Ogólnodostępne dystrybutory są wyposażone w filtry, podłączone do sieci i na bieżąco zasilane świeżą wodą. Dzieciaki znajdą je na korytarzach. – Woda z dystrybutorów ma temperaturę pokojową. Ze względów bezpieczeństwa, żeby uniknąć poparzenia dzieci, urządzenia nie mają podgrzewaczy i nie można nalewać z nich gorącej wody – tłumaczy Magdalena Glonek, pełnomocnik ds. administracyjno-prawnych Dąbrowskich Wodociągów sp. z o. o. Woda jest bezpieczna i pochodzi ze sprawdzonych ujęć, a jej parametry stale są badane.

Kategoria: Wiadomości