Kiedy dni wolne od szkoły? Zaplanuj urlop

czwartek 1 września 2022
Czas zaplanować nowy rok szkolny i pomyśleć o urlopie. Kiedy kolejne wolne dni od nauki, ferie zimowe, przerwa świąteczna, majówka? Szczegółowe informacje znajdziecie w tekście. Przed nami kilka długich weekendów.

Jak co roku dniem wolnym od nauki będzie 14 października (piątek) – Dzień Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Następnie 1 listopada (wtorek)– Dzień Wszystkich Świętych. Kolejnym wolnym dniem będzie 11 listopada – Święto Niepodległości. Wypada w piątek, więc możemy zaplanować trzydniowy wypoczynek. Przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia (piątek) i potrwa do 31 grudnia (sobota). Nowy Rok -1 stycznia tym razem świętujemy w niedzielę, ale już 6 stycznia – Trzech Króli to piątek i kolejny długi weekend. Ferie w województwie śląskim zaplanowano na 16-29 stycznia.

Przerwa wiosenna i wakacje

Wiosenna przerwa świąteczna (6-11 kwietnia) to pierwsze wolne dni w drugim semestrze. Majówka w 2023 r. będzie długa – 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Biorąc jeden dzień urlopu (2 maja) możemy cieszyć się 5 dniowym wypoczynkiem. Uczniowie szkół podstawowych dodatkowe dni wolne będą mieć podczas egzaminów ósmoklasistów (termin ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). Kolejnym wolnym dniem będzie 8 czerwca (czwartek) – Boże Ciało. Ostatnim dniem szkoły będzie piątek 23 czerwca, po nim rozpoczną się wakacje.

Aktualny kalendarz szkolny znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu