Odwiedź Sowę - małe Centrum Nauki Kopernik

piątek 9 września 2022
  • fot. mat. prasowe UM Wodzisław Śląski
    fot. mat. prasowe UM Wodzisław Śląski
  • fot. mat. prasowe UM Wodzisław Śląski
    fot. mat. prasowe UM Wodzisław Śląski
Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności znajdziecie w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, który po kilkuletnim remoncie w tym roku został oddany do użytku. W SOWIE czeka na Was aż 18 angażujących eksponatów oraz przestrzeń warsztatowa. Wstęp jest bezpłatny.

Lokalne centrum nauki w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim można odwiedzać od 9 września. SOWA realizowana jest w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki za pośrednictwem warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Nauka i zabawa

W wodzisławskiej placówce znalazło się 18 angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki. Wystawa to m.in. „rysowanie w lustrze” (koordynacja oka i ręki), „idealna asymetria” (symetria ludzkiej twarzy), „kolorowe cienie” (mechanizmy powstawania cienia). Z urządzeń można korzystać samodzielnie, a poprzez zabawę odkrywać fascynujący świat nauki. W drugiej części - w majsterni odwiedzający, przy pomocy wcześniej przygotowanych zestawów będą się mierzyć z różnymi wyzwaniami.

Godziny otwarcia SOWY

Miejsce można odwiedzać od wtorku do czwartku w godz. 8-14, w piątki w godz. 14-20, w soboty w godz. 9-15 oraz w niedziele w godz. 10-16 w Pałacu Dietrichsteinów (ul. Kubsza 2) w Wodzisławiu Śląskim. Wejście dla grup zorganizowanych odbywa się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu (mail: sowa@muzeum.wodzislaw.pl, tel. 505 650 247). Ostatnie wejście odbywa się na pół godziny przed zamknięciem Pałacu. Dzieci do lat 13 muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Wstęp jest bezpłatny. 

SOWY znajdziecie również m.in. w Rybniku i Raciborzu.

Kategoria: Warsztaty