Wiemy, jak pomóc Twojemu dziecku w nauce!

poniedziałek 19 września 2022
 • fot. mat. prasowe Lucky Mind
  fot. mat. prasowe Lucky Mind
 • fot. mat. prasowe Lucky Mind
  fot. mat. prasowe Lucky Mind
 • fot. mat. prasowe Lucky Mind
  fot. mat. prasowe Lucky Mind
 • fot. mat. prasowe Lucky Mind
  fot. mat. prasowe Lucky Mind
Czy Twoje dziecko ma trudności z koncentracją na zadaniu, spędza długi czas na nauce i nie widzi efektów? Przejawia niechęć do odrabiania zadań domowych i odkłada ten moment na ostatnią chwilę? Jak to zmienić? Pomogą kursy efektywnej nauki – Lucky Mind.

Początek roku szkolnego to podobne dylematy wielu rodziców: co zrobić, by dziecko chętnie sięgało po lekturę, sprawnie odrabiało zadania domowe, a efekty jego pracy były satysfakcjonujące? Często trudności w nauce związane są z brakiem odpowiedniej strategii uczenia i umiejętności pracy z materiałem szkolnym.

Szybkie czytanie i efektywne uczenie

Pierwszy krok to pomoc dziecku w warunkach domowych. Wspieranie, budowanie dobrych nawyków i pokazywanie różnych metod uczenia. Często rodzic jednak nie jest dobrym nauczycielem dla swojego dziecka.  W tych sytuacjach pomaga osoba, która w sposób obiektywny może pomóc w ustaleniu celów, największych barier w samodzielnej nauce i przy okazji – wskaże odpowiednie rozwiązania. W tej sytuacji skutecznym sposobem może być kurs efektywnej nauki dla dzieci. Każde dziecko (i rodzic) pojawia się na kursie z innymi oczekiwaniami i potrzebami. Dla najmłodszych to często wstęp do nauki płynnego czytania, dla czwartoklasistów – pomoc w budowaniu nawyków efektywnego uczenia się, a dla nastolatków… pogotowie egzaminacyjne.

Neurodydaktyka, mnemotechniki i mapy myśli

Kursy grupowe dla dzieci w Lucky Mind oparte są na najnowszych osiągnięciach neurodydaktyki, czyli nauczania przyjaznego mózgowi. Nauka bowiem może być efektywna tylko wtedy, jeśli będzie atrakcyjna w przekazie. Na zajęciach dzieci ćwiczą techniki pamięciowe – mnemotechniki, które można wykorzystać w szkolnej ławce, sprawne czytanie – poprawną płynności i tempo czytania ze zrozumieniem, ale także wiedzą, jak przygotowywać efektywne notatki i jak organizować sobie czas nauki. Ramowy program kursu zawiera następujące moduły: „Trening koncentracji”, „Techniki pamięciowe i ich praktyczne wykorzystanie”, „Organizacja czasu”, „Radzenie sobie ze stresem”, „Organizacja i strategia powtórek materiału”, „Motywacja do nauki”, „Notatki wizualne – mapy myśli”, „Trening szybkiego czytania ze zrozumieniem”, ”Lektury – jak zapamiętać najważniejsze fakty?”, „Zadania z treścią – zrozumienie i interpretacja poleceń”.

Najbliższe kursy grupowe dla dzieci rozpoczynają się w październiku w Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu