Zobacz Podwodny Świat Królowej Aby

poniedziałek 3 października 2022
 • fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
  fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
 • fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
  fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
 • fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
  fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
 • fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
  fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa
To nowa interaktywna wystawa edukacyjna w Bajce Pana Kleksa. Poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. Na odwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie - ocalenie planety przed katastrofą ekologiczną.

W katowickiej Bajce Pana Kleksa od 8 października będzie można świetnie się bawić z całą rodziną, jednocześnie ucząc się. W „Podwodnym Świecie Królowej Aby” odwiedzający poprzez gry i zabawy będą mieli okazję zapoznać się z problemem zaśmiecania obszarów morskich.

Na ratunek Abecji

Gospodarzem nowej przestrzeni jest słynna Królowa Aba, znana z twórczości Jana Brzechwy i filmów o przygodach Pana Kleksa. Jej wybór na głównego bohatera ekspozycji wynikał z chęci połączenia z istniejącą już ekspozycją znajdującą się w budynku Fabryki Porcelany – Bajką Pana Kleksa. W jej obrębie poruszane są wszystkie części z uniwersum Pana Kleksa, a królestwo Królowej Aby stanowi jedną ze stref ekspozycyjnych. A co w niej znajdziemy? Na zwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie – pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Nauka poprzez mądrą zabawę i przygoda dla całej rodziny

W nowej przestrzeni Bajki zwiedzający będą mogli dostrzec realne problemy i zagrożenia współczesnego świata: zaśmiecanie oceanów, eksploatacja paliw kopalnych, ocieplanie się klimatu, mórz i oceanów, zanikanie gatunków zwierząt i roślin morskich, umieranie rafy koralowej. Zostaną one przedstawione w przystępny sposób, wszystko dzięki wykorzystaniu bajkowej postaci. Nie zabraknie gier i zabaw. Interaktywne stanowiska operować będą prostymi zadaniami i rozrywką, która uruchamiać będzie wątki ekologiczne. Wystawa łączy ze sobą stanowiska o interakcji manualnej i multimedialne oraz zabudowę scenograficzną. Wszystko utrzymane w stylistyce podwodnego świata, który będzie mocno oddziaływał zarówno na zmysł wzroku, jak i słuchu czy dotyku.

Abecja będzie działać już od 8 października w Bajce Pana Kleksa w Katowicach (ul. Porcelanowa 23). Bilety można zakupić online. Zwiedzanie Podwodnego Świata można połączyć ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa oraz warsztatami. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Kategoria: Zwiedzanie