Popraw matematykę grając w szachy

piątek 14 października 2022
Gra w szachy poprawia koncentrację, logiczne myślenie, a nawet wpływa na osiągnięcia matematyczne. Królewskiej gry najmłodsi mogą nauczyć się bezpłatnie na zajęciach w ramach Szkółki Szachowej. Sprawdźcie szczegóły.

Dzieci, które grają w szachy uczą się koncentracji, logicznego myślenia, planowania oraz zdrowej rywalizacji. Dzięki grze ćwiczą pamięć, a co za tym idzie poprawiają się również ich osiągnięcia w nauce matematyki czy też języków obcych.

Już 20 października o godz. 16.30 swoją przygodę z szachami dzieci od 5. roku życia mogą rozpocząć na zajęciach w Szkółce Szachowej w Filli nr 1 Miejskiego Domu Kultury w Katowicach (ul. Obrońców Westerplatte 10). Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy w sekretariacie Filii nr 1 MDK lub pod numerem tel. 32 2569977. Informację znajdziecie tutaj.

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku