Szpital dziecięcy w Chorzowie ma nowy mural

środa 19 października 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
    fot. archiwum zdjęć FB Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
  • fot. archiwum zdjęć FB Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
    fot. archiwum zdjęć FB Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
Małych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Truchana na wejściu wita piękny kolorowy mural. Przedstawia dzieci w różnym wieku, które są przebrane za lekarza, pielęgniarkę i ratownika medycznego. W najbliższy piątek odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu, połączone z minipiknikiem.

Na ścianie Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie powstał kolorowy, przestrzenny mural. Dzieciaki w różnym wieku przebrane za lekarza, pielęgniarkę i ratownika od teraz wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów. Jego twórcą jest artysta z Mikołowa - Robert Gilarski o pseudonimie „Czerwony pies”.

Piknik z chorzowskimi maskotkami

21 października o godz. 9 na dziedzińcu szpitala dziecięcego przy ul. Truchana, odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu, któremu towarzyszyć będzie minipiknik. Dzieciaki będą mogły spotkać maskotkę Straży Miejskiej „Zebrę Basię”, Ruchu Chorzów „Adlera” oraz Straży Pożarnej „Żarek”. Będzie można zerknąć do wozu strażaków oraz zobaczyć ambulans, przy którym odbędzie się pokaz pierwszej pomocy. Dzieciaki mogą liczyć na małe co nieco - watę cukrową.

Kategoria: Wiadomości