Darmowe lodowiska w Katowicach

środa 7 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Katowice - oficjalny profil miasta
    fot. archiwum zdjęć FB Katowice - oficjalny profil miasta
Gdzie można poszaleć na łyżwach? W klimatycznym, jarmarkowym otoczeniu lub na pełnowymiarowej ślizgawce usytuowanej obok Parku Murcki. Przy lodowiskach dostępne są wypożyczalnie sprzętu. Sprawdźcie szczegóły.

Z obiektów można korzystać bezpłatnie. Miłośnicy jazdy na łyżwach zapłacą jedynie za wypożyczenie sprzętu.

Zapach pierników i kolorowy jarmark

Od 18 listopada można korzystać z lodowiska na Rynku. Bezpłatna ślizgawka znajduje się w otoczeniu świątecznych ozdób i karuzeli. Obiekt ma wymiary 20 na 20 metrów i jest oświetlony. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy - 8 zł, kask - 8 zł oraz pingwinka do nauki jazdy - 15 zł. To również świetna okazja do odwiedzenia świątecznego jarmarku, o którym pisaliśmy tutaj. Lodowisko jest czynne codziennie od godz. 8 do godz. 21, a wypożyczalnia sprzętu w tygodniu w godz. 12-20, a w weekendy w godz.  10-20.

Zabawa na dużej tafli

Drugim bezpłatnym lodowiskiem w mieście jest obiekt w Murckach. Jest to znacznie większa ślizgawka, o wymiarach 80 na 28 metrów. Dzięki czemu z atrakcji może korzystać znacznie większa liczba osób. Przy lodowisku będzie możliwość, wypożyczenia sprzętu. Cennik: 8 zł – łyżwy, 8 zł – kask, pingwin do nauki jazdy – 15 zł. Ślizgawkę znajdziecie w Parku Murckowskim przy ul. Bielskiej w Katowicach. Parking znajduje się w odległości 100 m przy Przedszkolu nr 72. Ślizgawka będzie czynna w godz. 8-21.30 w tygodniu oraz w godz. 10.30–21.30 w weekendy. Wypożyczalnia w godz. 16-20 w tygodniu oraz weekendy i dni wolne od szkoły w godz. 12-20.

Informację znajdziecie na stronie MOSiR Katowice lub Fb.

Kategoria: Wiadomości