Naucz się ekspresowo jeździć na łyżwach

piątek 16 grudnia 2022
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
W sobotę 17 grudnia na katowickim rynku odbędzie się impreza promująca cykl zajęć z nauki jazdy na lodzie dla obywateli Ukrainy i mieszkańców Katowic. Nauczanie będzie ekspresowe – potrwa 20 minut, następnie uczestnicy zdecydują czy chcą dołączyć do kursu. Udział w zajęciach, wypożyczenie łyżew będzie darmowe.

Zajęcia organizowane są przez MOSiR i odbędą się w ramach porozumienia między Katowicami a UNICEF-em, który dofinansuje polsko-ukraińskie działania pomocowe i integracyjne na kwotę 46 mln zł. - Dzięki uzyskanym pieniądzom zrealizujemy setki potrzebnych inicjatyw – skorzystają z nich obywatele Ukrainy, ale też nasi mieszkańcy. Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, dziesiątki projektów miękkich, otwarcie nowych pracowni szkolnych, czy lekcje łyżwiarstwa – to tylko przykłady z długiej listy planowanych działań - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Świetna zabawa i integracja

Wspólna nauka jazdy na łyżach obywateli Ukrainy i mieszkańców będzie nie tylko okazją do zabawy, ale także integracji. - W UNICEF uważamy, że sport jest bardzo ważny dla zdrowia fizycznego i psychicznego każdego dziecka, a także jego integracji w społeczeństwie – mówi Rashed Mustafa Sarwar, Koordynator Krajowy Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce. – Cieszymy się z tej współpracy z miastem Katowice na rzecz dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie, ale także mieszkańców  – dodaje.

Łyżwiarski ekspres

17 grudnia każdy, kto zjawi się na rynku, będzie mógł uczyć się jazdy na lodzie. Osiem 20-minutowych bloków zajęciowych potrwa, z przerwami, od godz. 9 do 13. Każdorazowo, pod czujnym okiem instruktora znajdzie się do 20 osób. Tego dnia w zajęciach może wziąć udział maksymalnie 160 osób - obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Regularne lekcje na Murckach

Akcja na lodowisku w Katowicach ma zachęcić mieszkańców do zapisywania się na godzinne lekcje jazdy na łyżwach na lodowisku w Murckach. - Spotkania zaplanowaliśmy na grudniowe środy, a od stycznia dojdą soboty. Ćwiczenia na lodowisku w Murckach startują 21 grudnia o godz. 17. Wstęp i wypożyczenie łyżew będą darmowe. Zapisy mogą być telefoniczne – dodaje Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach. Można zapisać się na wszystkie spotkania, albo wybrać dowolne terminy. Lodowisko pomieści jednorazowo do 60 osób. Mieszkańcy będą uczyli się podstaw jazdy na wprost i po okręgu, skręcania, czy tzw. jodełki.

Kategoria: Wiadomości