Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

poniedziałek 2 stycznia 2023
Wybór obrączek ślubnych nie jest najprostszym zadaniem. Przede wszystkim to najczęściej bardzo emocjonalna chwila dla przyszłej pary młodej. Ponadto, w wyborze obrączek bierze udział bardzo wiele zmiennych – od rodzaju złota, przez dodatki, zdobienia.

Przy wyborze obrączek ślubnych należy skupić się na dwóch elementach: próbie złota oraz kształcie. Próba złota jest bardzo ważnym kryterium, ponieważ wpływa zarówno na jakość obrączki, jak i jej cenę. Punktem wyjścia jest próba 333, natomiast coraz więcej par decyduje się na droższą, ale wartą swojej ceny próbę 585. Mowa tutaj o znacznie bardziej trwałym kruszcu, który przez wiele długich lat nie straci swoich właściwości. Próba 585 ma także bardziej wyrazisty kolor samego złota. Druga sprawa to kształt obrączek. To już kwestia bardziej indywidualna, ponieważ każdy może mieć trochę inne preferencje dotyczące tego, który kształt mu bardziej odpowiada. Do wyboru mamy: obrączki płaskie, ale jednocześnie dające wrażenie, że są bardziej szerokie, obrączki wypukłe - bardziej zaokrąglone, jedne z najbardziej klasycznych, dające wrażenie większej delikatności i subtelności oraz obrączki bardziej nowoczesne, w stylu tzw. urban, czyli łączące w sobie płaski środek i zaokrąglone krawędzie. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie.

Czarne złoto, a może odbicie palca drugiej połówki?

Obrączka to taka szczególna biżuteria, w której każdy jeden drobny element ma znaczenie. Zarówno wybierając spośród gotowych obrączek, jak i projektując własną, macie naprawdę szeroki wybór. Na przykład oprócz klasycznego i białego złota, coraz więcej pojawia się obrączek z różowym, a nawet czarnym złocie. Szczególnie ta ostatnia propozycja należy do bardzo odważnych, ale wiele młodych par bierze takie niebanalne rozwiązanie pod uwagę. Wybór koloru to także jedno z kryterium, które warto szybko wprowadzić podczas selekcji rozwiązań biżuteryjnych. W końcu przechodzimy do całej grupy dodatków i zdobień. Jeśli ich nie chcesz i stawiasz na klasykę, nie ma w tym nic złego, choć zawsze możesz pomyśleć o tak intymnym szczególe jak podpis lub odcisk palca partnera/partnerki na drugiej stronie obrączki. Z bardziej klasycznych dodatków masz to wyboru zdobienia w postaci milgryfów czy faktur, różne rodzaje matu (w tym np. mat młotkowany), jak i bardzo różnorodne kamienie, które dodają obrączce jeszcze innego charakteru.

Kategoria: Porady ekspertów

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem, Kapitanem Nemo czy mistrzem świata jazdy na rolkach.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji