Z Extreme Park Grizzly skorzystają przedszkolaki i seniorzy

poniedziałek 9 stycznia 2023
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
Otwarto nowy kompleks rekreacyjno-sportowy. Tworzą go trzy strefy aktywności, powstałe z myślą o użytkownikach w różnym wieku. Znajdują się tu urządzenia do zabawy, ćwiczeń i relaksu. Inwestycję zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego, a jej koszty wyniosły 375 tys. zł.

Przy Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu zakończyła się budowa Extreme Park Grizzly. Miejsce do aktywnego spędzania czasu powstało dzięki Bytomskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na jego realizację zagłosowało 1573 mieszkańców.

Dla każdego coś się znajdzie

Kompleks rekreacyjno-sportowy tworzą trzy strefy aktywności. W strefie seniora znajduje się boisko do bulle i stoliki szachowe. W tej strefie znalazły się również 3 stanowiska dla psów z wodopojem i poręczą do przywiązania smyczy. Przedszkolaki i dzieci młodsze mogą bawić się na placu zabaw z piaskownicą, drabinkami, huśtawkami i innymi atrakcjami. Wśród nich znalazły się m.in. równoważnia, ścianka wspinaczkowa z opon, bujak, płotki do przeskoków, liny, sieć pajęcza, niski domek z lin, mostek „tybetański”, zjeżdżalnie. Starsze dzieci i dorośli mogą trenować w strefie aktywności z „klatką OCR". Na całym terenie nie brakuje ławek i koszy na śmieci. Do zrobienia pozostała jeszcze rekultywacja terenu zielonego.

Extreme Park Grizzly mieści się przy ul. Matki Ewy 9 w Bytomiu (Miechowicach). Poza godzinami pracy szkoły (lekcjami) plac zabaw będzie codziennie ogólnodostępny do godziny 21.

Kategoria: Aktywna rekreacja