Posadź drzewo z okazji narodzin dziecka

środa 1 marca 2023
  • fot. mat. prasowe UM Tychy
    fot. mat. prasowe UM Tychy
Jak upamiętnić ten wyjątkowy dzień? Można zasadzić drzewo, które będzie rosło razem z dzieckiem. Mieszkańcy Tychów mają ku temu okazje. Miasto organizuje bezpłatną akcję sadzenia drzew. Przygotowano kilka lokalizacji. Wystarczy się zapisać.

Mieszkańcy Tychów, którym urodziło się dziecko w 2022 roku, mogą upamiętnić ten moment tradycyjnym posadzeniem drzewa. Akcję rodzinnego sadzenia drzew zapoczątkowano w ubiegłym roku. Wówczas blisko 90 rodzin posadziło m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy. To nie tylko świetna rodzinna pamiątka, ale również działanie na rzecz środowiska i poprawy jakości powietrza w mieście. 

Bezpłatne sadzonki

Wydarzenie zaplanowane jest na połowę maja, ale chętni mogą już teraz zapisywać się po sadzonki (od 1 marca). O udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami. Drzewka będą sadzone w Parku Suble, Rodzinnym Parku bł. Karoliny, na terenie zielonym przy ul. Dąbrowskiego, na skwerze przy ul. Czystej oraz na terenie zielonym przy ul. Burschego. Wybór lokalizacji jest możliwy podczas wypełnienia formularza.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz internetowy. 

Kategoria: Wiadomości