Warsztaty kreatywne dla dzieci. Które wybrać?

czwartek 2 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kursy i warsztaty kreatywne to dobry sposób na urozmaicenie wolnego czasu swoim pociechom. To także okazja do zaszczepienia w nich pasji i rozwijania kompetencji społecznych. Zobaczcie, które warsztaty cieszą się największą popularnością?

Na rynku znajdziemy wiele zajęć dodatkowych. Wśród nich są takie, które przypadną do gustu dzieciakom lubiącym ruch i takie, które rozwijają umiejętności manualne.

Warsztaty fotograficzne 

W warsztatach fotograficznych najczęściej mogą uczestniczyć już dzieci od 12. roku życia. Oferta kursów jest różnorodna. Niektóre zajęcia odbywają się w plenerze, inne - w profesjonalnym studiu. Czasami kurs skupia się na wybranej dziedzinie fotografii, np. portretach, zdjęciach sportowych lub reportażowych. Nowością na rynku są kursy fotografii mobilnej. Jeśli masz w domu młodego artystę żywo zainteresowanego nowymi technologiami, takie zajęcia mogą być strzałem w dziesiątkę. To świetny pomysł na prezent urodzinowy lub oryginalny upominek z okazji zakończenia roku szkolnego. 

Warsztaty wyrobu mydła 

Warsztaty wyrobu mydła uczą pociechę samodzielności i kreatywności. Podczas takich zajęć dzieci samodzielnie wybierają kształty, kolory, dodatki i zapachy mydeł. Dzięki temu nie tylko świetnie się bawią, ale również poszerzają swoją wiedzę z dziedziny chemii i fizyki. Stworzone przez siebie dzieło sztuki uczestnicy mogą zabrać do domu, aby pochwalić się rodzinie swoimi nowymi umiejętnościami. Minimalny wiek uczestnika warsztatów mydlanych to zazwyczaj 3 lata, jednak przed zapisem warto dokładnie sprawdzić szczegóły na stronie organizatora. 

Kurs rysowania 

Większość dzieciaków lubi rysować, jednak niektóre mają prawdziwy talent. Jeśli w Twoim dziecku drzemie dusza rysownika, trzeba to wykorzystać! Zabierając pociechę na profesjonalny kurs rysowania, pokażesz mu, że widzisz, doceniasz i wspierasz jego pasję. Nauka rysowania z doświadczonym nauczycielem daje możliwość nabycia odpowiednich narzędzi merytorycznych i technicznych. W trakcie takiego kursu dziecko poznaje nowe techniki rysowania, uczy się proporcji rysunku i dobierania kolorów. Liczne propozycje kursów rysowania i warsztatów malarskich dla najmłodszych znajdziecie m.in. na stronie: www.superprezenty.pl

Warsztaty wyrobu czekolady 

To zdecydowanie najsłodsza propozycja warsztatów, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom czekolady. Podczas warsztatów dziecko bierze udział zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych. Najpierw poznaje historię czekolady i szczegóły jej produkcji. Następnie tworzy swoją tabliczkę, zgłębiając tym samym wiedzę cukierniczą. Ważnym elementem warsztatów jest oczywiście degustacja - na ten moment wszyscy uczestnicy czekają z wypiekami na twarzy. 

Lekcja śpiewu 

Kolejna propozycja dla młodych artystów - tym razem tych, którzy czarują (lub chcą czarować) innych swoim głosem. Lekcje śpiewu mają najczęściej charakter indywidualny. Zajęcia uwzględniają naukę emisji głosu, interpretacji, komponowania własnych linii oraz wiedzę o technikach, takich jak scream czy growl. Uczniowie, którzy mogą pochwalić się wyjątkowym talentem, po zakończeniu kursu często biorą udział w specjalnym koncercie. 

Lekcja tańca 

Taniec to sport z nutką artyzmu. Każda duża szkoła tańca ma w swojej ofercie różne propozycje zajęć dla dzieci. Przedszkole baletowe to świetna propozycja dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku 4-6 lat. Takie zajęcia uczą dyscypliny i prawidłowej postawy ciała. Dużą popularnością cieszą się również lekcje dla aktywnych, energicznych dzieciaków, takie jak zumba kids. Najbardziej wymagające są kursy tańca towarzyskiego. Jednak jeśli Twoja pociecha od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie tańcem, warto zapisać ją choćby na lekcję próbną. Taniec przynosi wiele korzyści zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Dzięki lekcjom dziecko podejmuje aktywność fizyczną, a jak wiadomo - ruch to zdrowie. Poza tym taniec zwiększa pewność siebie i świadomość własnego ciała. 

Kategoria: Warsztaty