Gratka dla miłośników kina dokumentalnego

wtorek 7 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Międzynarodowy Festiwal Millennium Docs Against Gravity po raz piąty zagości w Katowicach. Czeka na Was 40 najciekawszych tytułów z całego świata, 10 dni festiwalowych emocji, spotkania, rozmowy i wydarzenia specjalne. Ruszyła sprzedaż karnetów.

Tegoroczna śląska edycja jubileuszowego 20. MDAG odbędzie się od 12 do 21 maja w Kinie Światowid w Katowicach. To tu będzie gościć większość seansów, spotkań i wydarzeń. Wybrane wydarzenia tematyczne i pokazy specjalne widzowie zobaczą również w pozostałych katowickich kinach Silesia Film: Kino Komos i Kinoteatr Rialto.

Święto kina dokumentalnego

Poruszana będzie tematyka społeczna, ekologia, filmy o architekturze, sztuce i wielkich osobowościach kina. Nie zabraknie spojrzenia na różnorodne kultury i style życia, aktualne wydarzenia, globalne zjawiska i intymne portrety. Pokazom najlepszych filmów dokumentalnych będą towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami, debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie i wydarzenia specjalne. To doskonała okazja, żeby zobaczyć premierowo na Śląsku najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego z całego świata.

Śląska odsłona festiwalu

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z największych na świecie. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach m.in. w Katowicach. - Z roku na rok śląska odsłona festiwalu cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszej publiczności. Dotychczasowe cztery śląskie edycje zgromadziły przed ekranami kin IF Silesia Film prawie 12 tys. widzów, z czego ostatnia – blisko 4 tys. Cieszymy się, że kino dokumentalne, fascynujące, często niełatwe, choć zawsze niezwykle interesujące i dające wgląd w to, co na co dzień nie jest nam dostępne, to coś, co lokalna publiczność ceni, na co czeka i czego potrzebuje – mówią organizatorzy.

Karnety na śląską edycją 20. MDAG w Katowicach w cenie 150 zł dostępne są w kasie Kina Światowid, na swiatowid.katowice.pl oraz filmowa.net

Kategoria: Wiadomości