Jaką odzież sportową wybrać dla dziecka?

piątek 17 marca 2023
W dobie gwałtownego rozwoju technologicznego, a tym samym coraz większej ilości czasu spędzanego przez dzieci przed ekranami komputerów czy telefonów, wzrasta problem otyłości. Dlatego dobrze jest zapisać pociechę na zajęcia sportowe. Jaki strój sportowy wybrać? Zobaczcie.

Wybór odpowiedniego  ubrania sportowego to bardzo ważny aspekt – tym bardziej, jeśli chodzi o wygodę i swobodę ruchów dziecka. Nie każda marka ma w swojej ofercie produkty, które spełniają wszystkie wymogi i będą służyć dziecku przez dłuższy czas. Sportowa marka Fila na Answear odpowiada na oczekiwania klientów i co rusz wzbogaca swoje katalogi w nowocześniejsze wersje typowych ubrań sportowych.

Od stóp do głów – wygodnie i praktycznie

Jakie ubrania należy więc wziąć pod uwagę, jeśli myśli się o stroju idealnym dla dziecka, które wchodzi w świat sportu? Istnieje kilka podstawowych elementów cieszących się szczególną popularnością wśród rodziców w zależności od tego, jaką dyscyplinę sportową uprawiają ich pociechy. Zaliczają się do nich:
-    odpowiednie obuwie spełniające wszystkie wymagania związane z konkretną dyscypliną;
-    bluzy i kurtki zapewniające ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, głównie przy sportach uprawianych na świeżym powietrzu;
-    bluzki zarówno te z krótkim, jak i długim rękawem, które będą sprawiały wrażenie drugiej skóry;
-    spodnie dresowe umożliwiające swobodne poruszanie się.

Czym charakteryzują się idealne ubrania sportowe?

Ubrania sportowe nie są zwykłymi ubraniami. Powinny być wygodne i sprawiać wrażenie drugiej skóry. Ważne jest również, by spełniały pewne funkcje ułatwiające swobodne uprawianie dyscyplin sportowych. Taką odzież, a także dodatki, można znaleźć w bogatej ofercie firmy Kappa. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż dziecko w trakcie uprawiania sportu będzie się pociło. Wobec tego idealne bluzka oraz bluza, a nawet kurtka, muszą spełniać warunek, według którego pot zostanie przez nią wchłonięty, a co więcej nie będzie przeszkadzał w dalszym użytkowaniu. Nie można zapomnieć o tym, że materiał, z którego ubranie jest wykonane, musi przepuszczać odpowiednią ilość powietrza do skóry dziecka – będzie to odczuwalne przez pociechę w danym momencie, jak i zapobiegnie chorobom. W sporcie ważne jest również odpowiednie obuwie – różne w zależności od dyscypliny, do której jest przeznaczone. Czasami podeszwa jest giętka, aby stopa mogła swobodnie się poruszać, a kiedy indziej wręcz przeciwnie – twarda podeszwa sprawdza się np. przy wspinaczce. Oprócz tego ważny jest materiał, z którego buty są zrobione oraz to, czy są niskie, czy wysokie, co wpływa m.in. na ruchomość kostki. Nie należy zapominać o wywietrznikach lub wyborze między sznurowadłami i innego rodzaju zapięciami. To samo dotyczy spodni, legginsów, kompletów dresowych i małych dodatków typu opaski czy torby sportowe. Każdy element należy rozpatrzyć pod względem użyteczności i funkcjonalności w trakcie uprawiania sportu, jak i w przerwach między treningami. Wybór stroju sportowego należy przemyśleć. Dobrze jest zaufać firmom, które specjalizują się w sprzedaży odzieży mającej pomóc dzieciom w uprawianiu sportów. Ostatecznie chodzi o to, żeby pociechy czerpały radość z ruchu fizycznego.

Kategoria: Moda i uroda