Ciekawostki dla miłośników czworonogów

środa 19 kwietnia 2023
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Mnóstwo dzieci marzy o psie lub kocie. Nic dziwnego! To wspaniali towarzysze życia, a świat zwierząt jest niezwykle pasjonujący. Dlatego jesteśmy pewni, że (nawet jeśli nie jesteście posiadaczami czy miłośnikami czworonogów) te książki przeczytacie z ciekawością.

„Dlaczego koty miauczą” i „Dlaczego psy się obwąchują” to dwie popularnonaukowe książki pełne ciekawostek od wydawnictwa Media Rodzina. Każda z nich to kopalnia wiedzy o naszych ulubionych pupilach. Ich autorem jest Dr Nick Crumpton.

„Dlaczego koty miauczą”

Każda rozkładówka tej książki odpowiada na jedno pytanie. Na przykład „Po co kotu wąsy?”. A odpowiedź na nie, to zbiór kilkuzdaniowych ciekawostek. Tak rozplanowany tekst sprawia, że książka jest przystępną i przyjemną lekturą nawet dla najmłodszych, samodzielnych czytelników. Z drugiej jednak strony, informacje w niej zawarte wielokrotnie zaskoczą nawet dorosłych. Czy wiedzieliście, że kot potrafi wyczuć wielkość i teksturę przeszkody muskając ją jedynie wąsem?

„Dlaczego psy się obwąchują”

Książka o psach, stworzona jest przez tego samego autora i ilustratorkę (Lily Snowden-Fine), a razem tworzą one swego rodzaju duet. Tu także mamy ciekawostki i identycznie, jak w książce o kotach, nie brakuje tu ilustracji. Każda rozkładówka to osobna całostronicowa ilustracja. To wokół niej rozmieszczony jest tekst. Jeśli chcecie wiedzieć co pies mówi ogonem i dlaczego ogryza kości, koniecznie zajrzyjcie do „Dlaczego psy się obwąchują”.

Jak pies z kotem

Która część podobała nam się bardziej? To trudny, a może nawet niemożliwy wybór. Naszym zdaniem warto przeczytać obie, tak po prostu, by poszerzyć swoją wiedzę. My, dzięki tym książkom poznaliśmy nie tylko ciekawostki o zwyczajach czworonogów, ale także bogactwo psich i kocich ras. W trakcie lektury wielokrotnie korzystaliśmy z internetu, by oglądać niezwykłe zwierzaki, o których mowa w książce. Nie trzeba być miłośnikiem zwierząt, by przeczytać te książki z zainteresowaniem. Za to po lekturze, bardzo prawdopodobne, że zafascynuje Cię bogactwo zwierzęcego świata i zamarzysz o swoim własnym czworonożnym pupilu.

Kategoria: Recenzje książek