Przenieś się w magiczny świat dzieciństwa

poniedziałek 22 maja 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
  • fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
  • fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
Na tej wystawie zobaczycie kolekcję lalek z całego świata, lalki Barbie oraz misie zrobione ze wszystkiego – słomy, szkła, metalu oraz takie do tulenia. „Lalki i miśki z Dworca Dobrych Myśli w Ustroniu” czekają na Was w rudzkim muzeum.

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej opanowały zabawki, a dokładnie „Lalki i miśki z Dworca Dobrych Myśli w Ustroniu” z kolekcji Ewy i Jagody Liszki, Anity Michałowskiej i Brunona Zielonki. Wystawa czasowa przeniesie zwiedzających do magicznego i niezwykłego świata dzieciństwa.

Misie znane z bajek i książek

Na ekspozycji zobaczyć można kolekcję lalek z całego świata. Jest to niezwykła podróż po różnych krajach i kontynentach, pokazująca różnorodną kulturę i rodzaje lalek jakie funkcjonują. Osobną część wystawy stanowią lalki Barbie przedstawiające miniaturowe krawiectwo oraz misie zrobione ze wszystkiego - słomy, szkła, metalu, kamienia czy porcelany, misie znane z historii, bajek, filmów, literatury, misie do jedzenia, tulenia, misie na talerzach oraz wiele innych.

Wystawę można oglądać od 13 maja do 14 września w Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej (ul. Wolności 26). Bilety są w cenie: 12 zł – normalny, 8 zł – ulgowy, 25 zł – rodzinny. Muzeum jest czynne: we wtorki w godz. 8-18, środy w godz. 8-16, czwartki w godz.8-18, piątki w godz. 8-16 oraz w niedzielę w godz. 13-18.

Kategoria: Zwiedzanie