Wodne place zabaw już otwarte!

czwartek 1 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB MZUK Gliwice
    fot. archiwum zdjęć FB MZUK Gliwice
Piękna pogoda za oknem sprzyja rozpoczęciu sezonu letniej zabawy. W wielu miastach naszego województwa w Dzień Dziecka uruchomiono wodne place zabaw. Zobaczcie, gdzie można już się pluskać.

W Katowicach 1 czerwca ruszają wszystkie cztery wodne place zabaw. Znajdziecie je: na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów (od strony ul. Pułaskiego) i na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224. Wszystkie obiekty będą czynne codziennie w godz. 9-20.

W Dzień Dziecka również w Chorzowie będzie można szaleć wśród wodnych atrakcji w rytm muzyki (od godz. 12). Wodny Plac Zabaw, który znajduje się na rogu ulic Floriańskiej i Filarowej będzie dostępny w tygodniu w godz. 12-20, a w weekendy w godz. 10-20.

Kolejny wodny plac zabaw, gdzie można już się bawić, dzieci znajdą w Gliwicach w Parku Chopina. Na najmłodszych czekają armatki wodne, prysznice, tunel wodny i wiele innych. Z wszystkich elementów wydobywać się będzie podgrzana do ok. 26 stopni Celsjusza woda. 3 czerwca w godzinach 13-16 w sąsiedztwie obiektu planowane są małe atrakcje dla dzieci. Plac zabaw będzie czynny codziennie w godz. 10-18.

Z kolei w Zabrzu wielkie otwarcie nowego placu zabaw już 2 czerwca o godz. 13. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w mieście, ale nie ostatnia. Kolejny taki obiekt ma powstać w rewitalizowanym Parku Hutniczym. Pozostałe place zabaw znajdziecie m.in. w Bytomiu, Będzinie, Jaworznie, Tychach czy też w Pszczynie. O ich otwarciu będziemy informować Was na bieżąco.

Kategoria: Wiadomości