Basen letni w Rudzie Śląskiej rozpoczyna sezon

środa 7 czerwca 2023
 • fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
  fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
 • fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
  fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
 • fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
  fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
 • fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
  fot. mat. prasowe UM Ruda Śląska
Od 8 czerwca można korzystać z kąpieliska pod chmurką w Rudzie Śląskiej. Znajdziecie tu kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Najmłodsi mogą bawić się na dużym placu zabaw. Zerknijcie ile w tym roku będą kosztować bilety.

Sezon na basenie letnim przy ul. Ratowników w Rudzie Śląskiej startuje już 8 czerwca. Przypominamy, że kąpielisko w 2015 roku przeszło całkowitą modernizację. W ramach prawie 16,8 mln zł inwestycji powstał 25 metrowy basen sportowy z wydzielonymi torami, basen rekreacyjny z kilkoma atrakcjami wodnymi oraz 2 zjeżdżalnie (w tym jedna 3-torowa), brodzik dla dzieci oraz duży plac zabaw. Opalać można się na specjalnej platformie wyposażonej w 35 leżaków.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Basen od 8 do 11 czerwca będzie czynny w godz. 9-19. Następnie od 12 do 23 czerwca w tygodniu w godz.11-19, a w weekendy w godz. 9-19. Z kolei od 24 czerwca aż do 3 września obiekt czynny będzie codziennie w godz. 9-19. Ceny biletów w stosunku do ubiegłego roku nie uległy zmianie. Za bilet normalny na cały dzień zapłacimy 18 zł, za ulgowy – 10 zł. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Wypożyczenie leżaka kosztuje 20 zł, a szafka depozytowa 5 zł. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Basen znajdziecie przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom w Rudzie Śląskiej.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa