Nowe place zabaw dostarczą dużo radości

czwartek 29 czerwca 2023
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
 • fot. mat. prasowe UM Bytom
  fot. mat. prasowe UM Bytom
W dzielnicy Bobrek w Bytomiu zostały oddane do użytku dwa odnowione place zabaw. Znajdziecie tu huśtawki, wywrotki, karuzelę, szyb górniczy i piaskownicę. Jest też siłownia zewnętrzna. Przy realizacji inwestycji nie obyło się bez problemów.

Place zabaw powstały przy ul. Stawowej w ramach projektu Stworzenia przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Bytomia. Niestety inwestycja nie przebiegła bezproblemowo – na etapie jej realizacji doszło do aktów wandalizmu i zniszczenia urządzeń, które wykonawca musiał wymienić. Koszt inwestycji wyniósł 1,3 mln zł.

Szyb górniczy, ciężarówka i wygodna huśtawka

Na dzieci czekają ogrodzone, dobrze wyposażone dwa place zabaw. Najmłodsi znajdą tu huśtawki, bujaki, równoważnię, pająka do wspinania, huśtawkę kokon, zjeżdżalnie. Plac zabaw z piaskownicą nawiązuje do pobliskiej kopalni. Konstrukcja do zabawy to szyb z chodnikiem i ścianką wspinaczkową. Można tu również usiąść za kierownicą ciężarówki z wywrotką. Wokół placów zabaw powstały nowe alejki, chodniki i podjazdy dla wózków, a także zewnętrza siłownia dostosowana do seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Monitoring i ogrodzenie

Oba place zabaw są monitorowane i ogrodzone. Zostały zamontowane furtki, które będzie można zamykać w godzinach nocnych. Miejski Zarząd Dróg i Mostów apeluje o zgłaszanie przypadków wandalizmu. Niezabezpieczone zniszczone lub uszkodzone huśtawki czy karuzele stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa małych użytkowników. Przypadki takie można zgłaszać na Policję, Straż Miejską lub bezpośrednio do dyżurnego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu - dzwoniąc na numer tel. 795 550 347.

Kategoria: Wiadomości