Wieliczka - kopalnia pomysłów na rodzinne wycieczki

środa 5 lipca 2023
 • Dla rodzin z dziećmi przygotowano wyjątkową wyprawę Śladami Legend (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
  Dla rodzin z dziećmi przygotowano wyjątkową wyprawę Śladami Legend (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
 • 100 m pod ziemią znajdziecie kaplicę św. Kingi (fot. Kamil Bankowski)
  100 m pod ziemią znajdziecie kaplicę św. Kingi (fot. Kamil Bankowski)
 • W Wieliczce znajduje się też największa w południowej Polsce tężnia solankowa (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
  W Wieliczce znajduje się też największa w południowej Polsce tężnia solankowa (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
 • Jeśli jesteście spragnieni emocji możecie wybrać się na Trasę Górniczą (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
  Jeśli jesteście spragnieni emocji możecie wybrać się na Trasę Górniczą (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
 • Nocleg pod ziemią to nie lada gratka dla najmłodszych (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
  Nocleg pod ziemią to nie lada gratka dla najmłodszych (fot. mat. Kopalni Soli Wieliczka)
Wakacje to czas rodzinnych wycieczek. Szukacie pomysłu gdzie pojechać z dziećmi? Kopalnia Soli „Wieliczka” to najlepszy wybór. Latem panuje tu przyjemny chłód i nigdy nie pada deszcz. Dzieciom z pewnością spodoba się wyprawa Śladami Legend, a nocleg 100 m pod ziemią będzie dla nich niezapomnianą przygodą.

Kopalnia Soli w Wieliczce to unikatowy w skali świata zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lato to idealny czas, aby pokazać dzieciom wykute w soli podziemne miasto. Podczas wycieczki nie zabraknie przygód i atrakcji dla małych i dużych turystów.

Poznaj tajemnice ukryte głęboko pod ziemią

Trasa Turystyczna to najbardziej znany szlak w wielickiej kopalni. Ponad 100 metrów pod ziemią zobaczycie solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym kaplicę św. Kingi. Dowiecie się również, jak wydobywano sól, poznacie dawne narzędzia. Podczas wyprawy towarzyszyć Wam będzie przewodnik. Bilety na zwiedzanie można kupić online lub na miejscu w kasach kopalni. Z Kartą Dużej Rodziny w kasach kopalni otrzymacie 30-proc. rabat. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Przygoda dla całej rodziny

Dla rodzin z dziećmi (5-12 lat) przygotowano wyjątkową wyprawę Śladami Legend. Zwiedzanie ma charakter interaktywny - uczestnicy poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek odkrywają tajemnice kopalni. Dowiecie się m.in. kim była Bieliczka i skąd pod ziemią wzięły się solne krasnale. Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie ze Skarbnikiem, który zaprosi wszystkich do swojej siedziby. Dzieci wezmą udział w inscenizacji legendy o św. Kindze i otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wycieczka prowadzi przez Trasę Turystyczną, a zwiedzającym towarzyszy przewodnik. Bilety można kupić online.

Sprawdź co śni się pod ziemią

Niezapomnianą przygodą będzie zwiedzanie połączone z noclegiem 125 metrów pod ziemią. Sen pod ziemią to wyjątkowe doznania, relaks, wyciszenie i korzyści dla zdrowia. W pakiecie otrzymacie nocleg w kopalni, zwiedzanie Trasy Turystycznej z przewodnikiem oraz kolację i śniadanie serwowane w podziemnej komorze.

Wycieczka jak górnicza szychta 

Jeśli jesteście spragnieni emocji i wyzwań możecie wybrać się na Trasę Górniczą. Interaktywna wyprawa rozpoczyna się w Szybie Regis w centrum Wieliczki. Wszyscy uczestnicy zakładają robocze stroje, kaski i na kilka godzin wcielają się w rolę adeptów górniczego zawodu. Pod wodzą doświadczonego górnika będziecie wykonywać zadania i odkrywać tajniki pracy pod ziemią. Trasa Górnicza jest dostępna dla turystów, którzy ukończyli 10. rok życia.

Morska bryza i relaks w Tężni Solankowej

Pełną piersią odetchniecie w wielickiej Tężni Solankowej. To największy tego typu obiekt w południowej Polsce, gdzie poczujecie się jak nad morzem. Spływająca po wiązkach tarniny naturalna solanka powoduje, że powietrze w tężni nasycone jest minerałami i pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Tu możecie oddać się błogiemu lenistwu lub aktywnie spędzić czas np. spacerując.

Dodatkowe informacje o ofertach Kopalni Soli Wieliczka oraz bilety znajdziecie tutaj.  

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa