Bezpłatne zajęcia z zagranicznymi wolontariuszami

piątek 14 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Wakacje to dobra okazja, aby podszlifować umiejętności językowe. Nie musicie daleko wyjeżdżać. Wasza pociecha może wziąć udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Warsztaty poprowadzą wolontariusze międzynarodowej organizacji AIESEC.

Zajęcia w języku angielskim z wolontariuszami AIESEC gościły już kilkukrotnie w Siemianowicach Śląskich. Po przerwie spowodowanej pandemią, powracają. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży od 9. roku życia.

Zabawy edukacyjne, animacje i rozmowy

W tym roku do Siemianowic przyjechali: Faig z Azerbejdżanu i Amr z Egiptu. Zajęcia prowadzone będą w całości w języku angielskim, ale w razie trudności komunikacyjnych dzieci mogą skorzystać w każdej chwili z pomocy pracowników obiektu. Podczas zajęć wolontariusze poprowadzą zabawy edukacyjne, aktywności animacyjne, a także zaproszą dzieci do rozmów o kulturze swoich krajów oraz kulturze Polski i Śląska. Poruszą ponadto wybrane zagadnienia dotyczące celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Zajęcia będą trwały przez 4 tygodnie (od poniedziałku do piątku) w godz. 11– 13. Odbędą się w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji (E. Orzeszkowej 12) w Siemianowicach Śląskich. Warsztaty podzielono na 4 jednotygodniowe bloki: 17-21 lipca, 24-28 lipca, 31lipca-4 sierpnia, 7-11 sierpnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy (dziecko jest zapisywane na cały blok, czyli cały tydzień zajęć, co jednak nie obliguje do udziału we wszystkie dni, a jedynie gwarantuje miejsce na zajęciach; można zapisać dziecko na jeden lub więcej tygodni). Telefon do zapisów 32 228 72 80, w. 11. Informację znajdziecie tutaj.

Kategoria: Warsztaty