Kolej Linowa „Elka” znów ruszyła!

poniedziałek 17 lipca 2023
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
Po przerwie można znów oglądać panoramę Parku Śląskiego z „lotu ptaka”. Kolejka będzie jeździła codziennie, przez 7 dni w tygodniu. Dobrą wiadomością jest również postęp prac przy budowie drugiej nitki. Stacje są niemal gotowe.

Kolej Linowa Elka była nieczynna od 29 maja z powodu budowy drugiego odcinka od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego. Od 17 lipca ponownie można korzystać z atrakcji na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko. Elka będzie jeździła codziennie, przez 7 dni w tygodniu w godz. 11-21.

Budowa na finiszu

Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych na profilu Województwa Ślaskiego stacje drugiej nitki są niemal gotowe „Na stacji Planetarium na poziomie zero wylano płytę, powstała również konstrukcja stalowa, która stanowi „kręgosłup” ścian i dachu stacji. Rozpoczął się montaż elementów stalowych – blach, z których zbudowane będą ściany i zadaszenie. Na początku sierpnia rozpocznie się wykonywanie elewacji obiektu”. Druga nitka będzie miała 1840 metrów długości, a jazda nią potrwa od 15 do 20 minut w jedną stronę.

Jak za dawnych lat

Przypominamy o planach ponownego uruchomienia „Elki” w tzw. trójkącie: Stacja Stadion Śląski- Wesołe Miasteczko, Wesołe Miasteczko- Planetarium oraz Planetarium – Stadion Śląski. W maju 2023 roku podpisano przetarg na budowę ostatniej nitki. Trasa z Planetarium do Stadionu Śląskiego ma osiągać około 1750 metrów długości i ma być gotowa pod koniec 2024 roku.

Za bilet na „Elkę” trzeba zapłacić w jedną stronę: 20 zł – ulgowy, 27 zł – normalny. Dzieci do lat 3 jadą bezpłatnie.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem