Wypadek na dmuchańcu - ranna mała dziewczynka

poniedziałek 4 września 2023
  • Do groźnego wypadku doszło 3 września (fot. mat. prasowe Policja Śląska)
    Do groźnego wypadku doszło 3 września (fot. mat. prasowe Policja Śląska)
W trakcie pikniku militarnego w Tarnowskich Górach wiatr porwał dmuchany zamek. W środku znajdowała się 2,5-letnia dziewczynka. Dziecko spadło na asfalt, w wyniku czego straciło przytomność. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do groźnego wypadku doszło 3 września – w niedzielę około godz. 15 na pikniku militarnym w Tarnowskich Górach. Mocny podmuch wiatru uniósł w powietrze dmuchaną atrakcję, na której znajdowała się 2,5 letnia dziewczynka. Zamek uniósł się na odległość kilkunastu metrów. Dziewczynka spadła na asfalt, w wyniku czego straciła przytomność.

Dzięki szybkiej interwencji ratowników medycznych i policjantów dziewczynka odzyskała przytomność. Na miejscu zjawili się także ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy w stanie stabilnym zabrali ją do szpitala w Katowicach – Ligocie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podmuch wiatru wyrwał liny zabezpieczające z ziemi.

Jak informuje policja „Zarówno rodzice dziecka, jak i obsługa wspomnianej atrakcji byli trzeźwi. Śledczy ustalą teraz dokładny przebieg zdarzenia i wszelkie okoliczności, aby sprawdzić, czy winnym całemu zdarzeniu był człowiek, czy też usterka techniczna”.

Kategoria: Wiadomości