Nastolatkowie z Chorzowa znęcali się nad dwoma młodszymi chłopcami

wtorek 7 listopada 2023
  • W poniedziałek 6 listopada do sieci trafiły bulwersujące nagrania przemocy wśród dzieci (fot. mat.Twitter.com)
    W poniedziałek 6 listopada do sieci trafiły bulwersujące nagrania przemocy wśród dzieci (fot. mat.Twitter.com)
Internet obiegły bulwersujące nagrania z Chorzowa z przemocą wśród dzieci. Na filmikach widać, jak grupa nastolatków zastrasza, wyzywa, poniża fizycznie młodszego chłopca. Sprawą zajęła się chorzowska policja. Głos zabrał również prezydent miasta i prosi o nielinczowanie sprawców - „To też są dzieci”.

Na filmikach, które trafiły do sieci w poniedziałek 6 listopada widać m.in. jak 9-letni chłopiec jest podduszany i poniżany przez grupę nastolatków. W opublikowanych nagraniach można usłyszeć żądania o wyrzekniecie się klubu piłkarskiego, całowanie herbu na szaliku. Nastolatkowie bija oraz niszczą rower chłopca pomimo jego próśb i płaczu. „Na kolana to Cię puszczę” - mówi na jednym z filmów dziewczyna. 

Apel o powstrzymanie się od internetowego hejtu

Do sprawy na Facebooku odniósł się również prezydent Chorzowa Andrzej Kotala - „Sytuacja nie miała miejsca na terenie chorzowskiej szkoły, ale to właśnie dyrekcja placówki jako pierwsza o sprawie powiadomiła policję. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Również wydział edukacji Urzędu Miasta bada sprawę i jest w kontakcie z dyrekcjami szkół, do których chodzi 9-latek oraz nastolatkowie. Szkoły są też w stałym kontakcie z ich rodzicami. Ze swej strony chciałbym zaapelować i prosić Państwa o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, od internetowego hejtu, linczu i wydawania wyroków. Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większą krzywdę”.

Sprawą zajęła się policja

Przemoc miała miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie Chorzowa. Akty agresji zostały utrwalone telefonem komórkowym, które opublikowano na jednym z portali społecznościowych. Chorzowscy policjanci ustalili już sprawców. Okazało się, że jest to pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat, z różnych chorzowskich szkół. Ofiarami jest dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat, jeden z nich prawdopodobnie ma spektrum autyzmu. „Cała sytuacja będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym. Młodzi sprawcy odpowiedzą za stosowanie groźby lub przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania” - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Kategoria: Wiadomości