Zimowa stylizacja dziecięca – kombinezon czy kurtka?

czwartek 23 listopada 2023
  • Moon Boot dla dzieci
    Moon Boot dla dzieci
  • Coccodrillo na Answear
    Coccodrillo na Answear
Wielu rodziców zastanawia się, czy w sezonie zimowym lepszym rozwiązaniem będzie kupno kombinezonu, a może dziecięcej kurtki puchowej. Wiele zależy od wieku malucha. Nie bez znaczenia jest również to, czy uczęszcza on do przedszkola.

W jednoczęściowych okryciach wierzchnich dzieciom jest wygodniej. Kombinezony zapewniają doskonałą izolację termiczną, sprawdzają się podczas srogich zim i pochmurnych dni. Niemowlęta, które korzystają jeszcze z gondoli i są szczególnie narażone na negatywne skutki chłodu – dzięki kombinezonom są odpowiednio chronione. W przypadku tak małych dzieci warto wziąć pod uwagę kupno kombinezonu osłaniającego także stopy.

Dla maluchów - kombinezon

Dzieciom, które chodzą do żłobka, kombinezony sprawdzą się podczas zabaw w śniegu. Puchowy, jednoczęściowy strój nieco trudniej zdjąć, dlatego poleca się go przede wszystkim maluchom korzystającym jeszcze z pieluch. Zaletą kombinezonów dziecięcych jest również to, że są łatwo dostępne. Praktycznie każda znana marka, oferująca odzież i obuwie dla najmłodszych, ma je w swojej ofercie. Dobrym przykładem jest choćby Cocodrillo, której produkty znajdziecie na stronie: https://answear.com/m/coccodrillo.

Puchowe kurtki zimowe – idealne propozycje dla starszaków

Klasyczne w fasonie kurtki puchowe są najlepszym rozwiązaniem w przypadku dzieci przedszkolnych i szkolnych. Podopieczni ze starszego przedziału wiekowego bardzo często muszą już sami radzić sobie z zakładaniem i zdejmowaniem poszczególnych elementów garderoby. Jednak z racji tego, że przedszkolaki to nadal małe dzieci, lepiej im wskazaną czynność ułatwić. Jednoczęściowy kombinezon w wielu przypadkach okazuje się bowiem zbyt dużym wyzwaniem. Do kurtki puchowej w każdym momencie można dokupić specjalne, grube i nieprzemakalne spodnie na szelkach. Wprost idealne do zabaw na zewnątrz. Taki outfit warto też uzupełnić śniegowcami, np. marki UGG, którą znajdziecie na stronie: https://answear.com/m/ugg.

Śniegowce dla dzieci – buty stworzone do zabaw w śniegu

Pozostając w temacie śniegowców, warto wspomnieć, że takie buty mają szereg praktycznych zalet. Zimowe obuwie tego rodzaju jest nie tylko bardzo ciepłe, ale przede wszystkim wygodne, co jak wiadomo, w przypadku dzieci, ma ogromne znacznie. Śniegowce w zależności od marki nadają się do użytku codziennego, spacerów i wycieczek lub szalonych zabaw w śniegu. Do białego szaleństwa wręcz stworzone są śniegowce marki Moon Boot: https://answear.com/m/moon-boot. Odpowiednio wyprofilowane, wyprodukowane na bazie wysokojakościowych materiałów są nieprzemakalne i antypoślizgowe.

Kwestia zimowego outfitu dziecka niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Prawda jest jednak taka, że przede wszystkim warto skupić się na komforcie malucha i odpowiedniej izolacji termicznej wybranej stylizacji. Wszystkie pozostałe kwestie, jak te dotyczące określonego wzornictwa powinny zejść na dalszy plan.

Kategoria: Moda i uroda