Podziel się ciepłem z potrzebującymi

piątek 8 grudnia 2023
  • Z rzeczy oddanych ubrań skorzystają osoby potrzebujące (fot. mat. prasowe UM Gliwce)
    Z rzeczy oddanych ubrań skorzystają osoby potrzebujące (fot. mat. prasowe UM Gliwce)
Ciepłodzielnia to miejsce, gdzie możecie zostawić niepotrzebne kurtki, płaszcze, swetry, czapki, rękawiczki. Dzięki Wam osoby znajdujące się w trudnej życiowej sytuacji będą mieć cieplej przez całą zimę. Rzeczy powinny być w dobrym stanie. Zobaczcie szczegóły.

Akcja wymiany ciepła działa na podobnej zasadzie, jak znane już jadłodzielnie. W wybranych lokalizacjach można zostawiać niepotrzebne ciepłe kurtki, swetry, polary, czapki, szaliki i rękawiczki. Z rzeczy skorzystają osoby potrzebujące. Mogą tu przyjść i wybrać dla siebie ubranie, dzięki któremu uda im się przetrwać zimę.

Wieszaki ciepła znalazły się. m.in. w Gliwicach. Znajdziecie je przy ul. Okopowej 6 (przy wejściu do izby wytrzeźwień) oraz przy CSK „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25 w Gliwicach (można z niego korzystać w godzinach pracy obiektu). Przez cały rok rzeczy (w dobrym stanie) można również oddawać do ciepłodzielni na parkingu Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Barlickiego.  Mapę z zaznaczonymi lokalizacjami można znaleźć na stronie internetowej wymianaciepla.pl.

Kategoria: Wiadomości